Barbara Dallosová Rôzne Správy

Svahy okolo Žiaru spustili delá: Termíny, kedy by sme si mohli zalyžovať!

Okolité strediská sa rozhodli zime trochu pomôcť. Snežné delá sú spustené a dátumy prvej lyžovačky sa začínajú rysovať.

Ilustračný obrázok k článku Svahy okolo Žiaru spustili delá: Termíny, kedy by sme si mohli zalyžovať!
Zdroj: TASR

Zima sa ukazuje v plnej paráde. V okolí Kremnice sa biela perina prvý raz zjavila už na sklonku októbra, dnes poprášil sneh aj ulice Žiaru nad Hronom. Úplne iný rozmer má však snehová pokrývka na horách. Prevádzkovatelia stredísk v Kremnických a Štiavnických vrchoch žijú prípravami na spustenie sezóny.

Snežné delá na Krahuliach sú v plnom nasadení už tretí deň. Ak nezačnú teploty tancovať vyššie nad nulou, lyžovačka na Krahuliach sa črtá už budúci týždeň. ,,Od pondelka (27.11.) zasnežujeme. Sezónu by sme chceli spustiť v piatok ôsmeho decembra alebo v sobotu deviateho, a to večerným lyžovaním. Samozrejme, ak všetko dobre dopadne. Ak bude počasie priať a ak sa dovtedy bude dať snežiť," avizoval Vladimír Urblík zo strediska Ski Krahule.

Zasnežuje sa aj v druhom stredisku nad Kremnicou. Ako potvrdil Peter Hyža zo Skalka arena, delá sa spustili v stredu (29.11.). ,,Dnes to testujeme, začali sme zasnežovať, ideme pomaly ale isto na to. Nech už to bude s počasím akokoľvek, pre nás je dôležité, aby sme otvorili na vianočné sviatky. Ak by poveternostné podmienky boli mimoriadne priaznivé, tak možno aj víkend pred Vianocami. My potrebujeme ten svah kvalitne vysnežiť, nechceme to silou mocou tlačiť," vysvetlil Hyža.

Rovnako ako na Krahuliach, aj v najjužnejšie položenom stredisku na Slovensku pri Banskej Štiavnici chcú spustiť sezónu v druhý decembrový víkend. Ako sa uvádza na oficiálnom webe Salamandra resort, otvorenie je naplánované na 9. decembra (sobota).

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM