Barbara Dallosová Rôzne

Štiavničan Michal s úchvatným VIDEOM z nášho regiónu zabodoval na filmárskej súťaži: Keď ho uvidíte, pochopíte prečo!

Video zachytávajúce krásy nášho regiónu zaujalo aj odbornú porotu. A nečudo. Pozrite si zábery mladého filmára, ktoré vás zaručene vytrhnú z reality.

Ilustračný obrázok k článku Štiavničan Michal s úchvatným VIDEOM z nášho regiónu zabodoval na filmárskej súťaži: Keď ho uvidíte, pochopíte prečo!
Zdroj: YouTube.com

S videom, ktoré krásy nášho regiónu zachytáva tak, ako ste ich ešte nevideli, vyhral Štiavničan Michal Číž v kategórii nad 21 rokov prvé miesto za videoklip v krajskom kole súťaže amatérskych videí CINEAMA.

Časozberných videí v poslednej dobe pribúda ako húb po daždi, to Michalove ukazuje obľúbené panorámy Banskej Štiavnice v úplne novom svetle.

,,Časozberné videá sa volajú time-lapse, to, čo som robil ja, sa volá hyper-lapse. Je to vlastne časozber s pohybom v teréne. Šiel som napríklad hore ulicou a posúval som foťák na statíve a každých približne 20 centimetrov som spravil jednu snímku a takto postupne som šiel hore. Pritom som musel mať zameraný nejaký cieľ, ktorý som si sledoval, aby som vždy to isté mal na tom istom mieste, aby to vyzeralo plynule," približuje vznik videa Michal Číž.

Ako hovorí Michal, oceneniu v súťaži sa veľmi potešil a povzbudilo ho do ďalšej práce. Tvorba zimného videa pritom nebola žiadna hračka. Robil ho vo voľnom čase a neraz musel obetovať i vytúžený spánok. Napríklad pri love záberov, ktoré sa objavia na konci videa a zachytávajú úžasnú inverziu nad mestom.

,,To bolo tak, že o polnoci som videl, že bude asi pekná inverzia a hoci na druhý deň som musel pracovať, tak som sa pobalil a šiel som hore nad mesto to natočiť. Nakoniec som tam bol až do rána," hovorí o zachytení vzácneho úkazu autor víťazného videa.

VIDEO z nášho regiónu, ktoré vás zaručene vytrhne z reality
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM