Rôzne Správy

Štiavnica je ešte populárnejšia: Získala si turistov z niekoľkých kontinentov!

Neveľké historické mestečko v našom regióne sa teší čoraz väčšej obľube návštevníkov. A nie sú to len turisti z európskych krajín.

Ilustračný obrázok k článku Štiavnica je ešte populárnejšia: Získala si turistov z niekoľkých kontinentov!
Zdroj: TASR

Banskú Štiavnicu si ako turistický cieľ vyberá čoraz viac ľudí. Po rapídnom zvýšení v rokoch 2012 a 2103 sa návštevnosť mesta v uplynulých rokoch stabilizovala, v tomto roku však opäť vzrástla. Vyplýva to z vyhodnotenia letnej turistickej sezóny 2017 Informačného centra Banská Štiavnica.

,,Do Banskej Štiavnice prichádzajú ľudia z celého sveta. Zo zahraničných návštevníkov boli najpočetnejšie zastúpení českí turisti, nasledovali maďarsky, nemecky a anglicky hovoriaci návštevníci," konštatoval Ján Sedílek z IC Banská Štiavnica.

Stúpol počet turistov z Poľska, Francúzska a Izraela. Ako pokračoval, tradične zaznamenali v sezóne aj nárast návštevníkov z Holandska a Belgicka. V banskoštiavnickom IC sa však čoraz častejšie objavujú aj návštevníci z krajín ako Mexiko, Brazília, Južná Afrika, Austrália, Nový Zéland, ale napríklad aj z Nigérie, Peru alebo Nepálu.

,,Po objavení nášho mesta návštevníkmi zo susedného Rakúska, tento trend pokračuje na zhruba rovnakej úrovni, oproti takmer nulovému záujmu v rokoch minulých," podotkol Sedílek.

Ďalším trendom je návštevnosť mesta počas celého roka. V poslednom období sa podľa neho rozkladá rovnomernejšie aj na iné mesiace v roku a nekoncentruje sa len na hlavnú turistickú sezónu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM