Barbara Dallosová Rôzne Správy

Šteniatka z osady hľadajú nový domov: Modrooký Samko vás dostane, FOTO

Prírastkami v žiarskom útulku sú len niekoľkotýždňoví bračekovia. Ich fotky vám zaručene zlepšia deň.

Ilustračný obrázok k článku Šteniatka z osady hľadajú nový domov: Modrooký Samko vás dostane, FOTO
15
Galéria
Zdroj: OZ Strážni anjeli

Za brány útulku v Žiari nad Hronom sa dostali štyria psí bračekovia. Jedno zo šteniatok si našlo svoj nový domov okamžite, Samko, Sunny a Sonny na svoju šancu ešte len čakajú.

Ako ozrejmuje prevádzkoveteľ útulku, OZ Strážni anjeli, približne osemmesačné psíčatá sa do zariadenia dostali z blízkej osady. V útulku sú aj so svojou mamou, neveľkou fenkou vážiacou asi sedem kíl. Z drobcov teda zrejme tiež budú psíky menšieho vzrastu.

Sunny a Sonny sa nezaprú a na prvý pohľad je jasné, že sú z jedného cesta. Zrejme najviac ale púta pozornosť Samko. Z bračekov je najmenší, najsvetlejší a má nevšedne sfarbené oči. Ako s úsmevom konštatujú OZ Strážni anjeli, hoci je Samko drobný, papať mu chutí aj za troch.

,,Ako všetky šteniatka sú veľmi hraví, zvedaví, mojkaví. Záleží len a len na nových majiteľoch, ako si tieto zlatíčka vychovajú," uvádzajú pracovníci útulku a zároveň vyzývajú potenciálnych záujemcov k rozvahe. Venovať sa šteniatku totiž nie je pre každého a putovať z rodiny do rodiny je pre psíkov stresujúce.

,,Skôr, ako nás budete kontaktovať, dôsledne zvážte, či viete takémuto drobčekovi poskytnúť vhodný domov. Boli by sme neradi, keby sa nám po pár mesiacoch niektorý vrátil kvôli tomu, že nemáte trpezlivosť na jeho výchovu. Sú to naozaj ešte bábätká, ktoré potrebujú dostatok pozornosti, všade cikajú, kakajú, možno aj nejaká tá papuča padne za obeť a určite nemôžu byť sami doma pol dňa. Šteniatko nie je hračka pre deti a treba si uvedomiť, že je to záväzok na veľa rokov takže treba myslieť naozaj na všetko," zdôrazňuje združenie.

V prípade záujmu kontaktujte OZ Strážni anjeli telefonicky na +421948082206­. Šteniatka pôjdu na adopciu dvakrát odčervené, očkované a čipované. Podmienkou adopcie je kastrácia v dospelosti. Viac informácií o šteniatkach i ostatných psoch, určených na adopciu, nájdete tiež na Facebooku OZ Strážni anjeli.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM