Tlačové správy

Ste v karanténe či s deťmi doma? Upracte si v právnych záležitostiach. Právnu pomoc poskytnú advokáti zadarmo

V rámci preventívno-zdravotných opatrení ostalo veľké množstvo ľudí v domácnostiach. Zatvorené sú obchodné centrá ,obchody, ako aj prevádzkárne poskytovateľov služieb.  Aj advokátske kancelárie pracujú v obmedzenom režime a snažia sa agendu vybavovať elektronicky alebo telefonicky.

Ilustračný obrázok k článku Ste v karanténe či s deťmi doma? Upracte si v právnych záležitostiach. Právnu pomoc poskytnú advokáti zadarmo
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Práve v tejto situácii je však vhodný čas si okrem skríň a garáže upratať aj v právnych záležitostiach.
Nepremeškajte príležitosť poradiť sa s advokátom zdarma.

Slovenská advokátska komora vám ponúka možnosť poradiť sa s advokátom bezplatne. Stačí si na stránke www.sak.sk vybrať spomedzi zapojených advokátov a elektronicky mu zaslať popis svojej situácie.  Advokát vám zašle posúdenie vašej záležitosti a radu, ako v nej ďalej postupovať. Predmetom bezplatnej právnej pomoci nie je spisovanie dokumentov a podaní. Komunikácia s advokátom podlieha povinnosti mlčanlivosti.

Ako postupovať:

1. Spíšte situáciu, v akej sa nachádzate, snažte sa stručne, ale presne a nič nevynechať. 
2. Ak disponujete dokumentmi v elektronickej podobe, alebo ich viete zoskenovať či odfotiť, pripojte ich k mailu.
3. Na stránke www.sak.sk v časti „právna pomoc v karanténe“  si vyberte advokáta a zašlite mu pripravené veci mailom.
4. Čakajte na odpoveď, mala by byť v rozsahu okolo jednej A4 strany a prísť do 7 dní. Pôjde o právnu radu a nasmerovanie, ako by ste mali riešiť svoju právnu situáciu. Predmetom bezplatnej právnej pomoci nie je spisovanie podaní na súdy a iných listín.

Slovenská advokátska komora je samosprávna stavovská organizácia, ktorá združuje všetkých advokátov na Slovensku. Základnou úlohou advokácie je pomáhať uplatňovať ústavné práva a záujmy fyzických a právnických osôb. V situácii, aká vznikla v súvislosti so šírením koronavírusu, chceme ponúknuť pomocnú ruku a bezplatne poskytnúť radu, ako môžete riešiť svoje právne problémy, alebo im predchádzať.

Slovenská advokátska komora – advokáti na vašej strane

(PR) – Za obsah a obrazový materiál zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Slovenská advokátska komora
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM