Katarína Reiterová Správy

Stará Kremnička opäť posilňuje bezpečnosť: Už nielen obecné hliadky, ale aj kamery!

Kamerový systém by mal v uliciach obce Stará Kremnička pribudnúť už v najbližších týždňoch. Po dobrovoľných obecných hliadkach tak bude ďalším spôsobom samosprávy v boji s kriminalitou v obci pri Kremnických vrchoch.

Ilustračný obrázok k článku Stará Kremnička opäť posilňuje bezpečnosť: Už nielen obecné hliadky, ale aj kamery!
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Ako vysvetlil starosta obce Dušan Rajčan, v uliciach pribudne celkovo osem kamier. „Osadené budú pri vjazdoch do obce, výjazdoch z nej a na križovatkách, aby sme mali prehľad o cudzích autách, ktoré sa po obci pohybujú,“ doplnil. Dôvodom kontroly cudzích áut je podľa neho to, že po obci sa pohybujú rôzni podomoví predajcovia a podvodníci, ktorí sa snažia najmä od starších občanov vylákať peniaze.

Kamerový systém za 17 250 eur

Stará Kremnička skúsenosti s kamerovým systémom už má. „Máme osadené štyri kamery na cintoríne, tam kamerový systém ešte posilníme o jednu z tých ôsmich nových,“ objasnil starosta.

Kamerový systém bude celkovo stáť 17 250 eur. Obec získala z programu Ministerstva vnútra SR 3000 eur, zvyšných 14 250 eur doplatí z vlastného rozpočtu. „V tejto sume je však okrem kamerového systému zahrnuté aj natiahnutie optických káblov na vysokorýchlostný internet, miestny rozhlas a televízne vysielanie, v rámci ktorého budú môcť občania sledovať napríklad aj zasadnutia obecného zastupiteľstva. To by malo obec vyjsť približne na 5000 eur,“ dodal Rajčan.

Obecné hliadky pomohli

Situácia v obci je podľa starostu pokojná, po zriadení obecných hliadok vlani a ich fungovaní v tomto roku samospráva nezaznamenala väčšie výtržnosti či narúšanie verejného poriadku.

Dušan Rajčan o obecnom komande
1
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM