Barbara Dallosová Správy

Smutný príbeh šteniatka do dvoch dlaní spojil Žiarčanov: Dojatá majiteľka Miriam posiela veľké ďakujem!

Len niekoľkotýždňové šteniatko na okamih zmizlo majiteľom z očí, odvtedy sa po ňom zľahla zem. Majiteľka skromne prosila o pomoc a zostala prekvapená. Žiarčania totiž ukázali skutočne veľké srdce.

Ilustračný obrázok k článku Smutný príbeh šteniatka do dvoch dlaní spojil Žiarčanov: Dojatá majiteľka Miriam posiela veľké ďakujem!
Zdroj: Dnes24.sk

S prosbou o pomoc na na nás pred niekoľkými týždňami obrátila Miriam, majiteľka trojmesačnéj sučky rasy Ihasa apso. Písali sme TU. Bezbranné, len niečo cez 20 centimetrov vysoké šteniatko medovej farby zmizlo z dohľadu v blízkosti lutilského potoka.

,,Nevieme, ktorým smerom sa uberala, ale odhadujeme, že to mohla byť Lutila, záhradky okolo lutilského potoka, Žiar nad Hronom až na Starú Kremničku, nakoľko vbehla do kríkov a už sa nenašla," vysvetlila nám vtedy Miriam.

Spontánna pátracia akcia

Po zverejnení výzvy Žiarčania prekvapili. Milo. Ukázali, že nie sú ľahostajní a do hľadania sa zapojil, kto mohol. ,,Zapojili sa nielen rodina, kolegyne a známi… Nasledujúci deň bol sviatok a hľadali aj viac dní. Dvaja ľudia mi volali, ale nejednalo sa o Zoyku. Všade, kde sme zaniesli letáky prejavili ochotu, u veterinára, vo všetkých žiarskych chovproduktoch, aj v supermarkete, kde som si mohla leták bezplatne vyvesiť. Aj na facebooku príspevok zdieľalo veľa ľudí," opisuje Miriam pátraciu akciu, ktorá sa vďaka dobrých srdciam ľudí spontánne spustila.

Zatiaľ bez šťastného konca

Odkedy majiteľka naposledy videla svojho domáceho miláčika, uplynul už viac než mesiac. Napriek snahe pomôcť, ktorá prichádzala zo všetkých strán, zatiaľ Zoyka cestu domov nenašla. Hoci pravdepodobnosť, že príbeh dopadne šťastne, je čím ďalej tým nižšia, Miriam ešte nádej nestratila.

Po svojom psíkovi pátra ďalej a všetkým dobrým ľuďom posiela veľké ďakujem. ,,Zoyka sa zatiaľ nenašla, ale ochota, spolupatričnosť, empatia a snaha, ktorú vynaložilo toľko ľudí ma milo prekvapila," dodáva Miriam.

Ešte nemusí byť neskro. Ak ste šteniatko zodpovedajúce opisu a fotografii niekde videli, kontaktujte majiteľku na telefónnom čísle 0905 714 216.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM