Iné športy Šport

Skalku počas sezóny navštívilo už takmer 60-tisíc turistov: Ako chce mesto riešiť parkovanie?

Zimná sezóna bežeckého lyžovania odštartovala na Skalke pri Kremnici začiatkom decembra, za dva mesiace lokalitu navštívilo takmer 60 000 ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Skalku počas sezóny navštívilo už takmer 60-tisíc turistov: Ako chce mesto riešiť parkovanie?
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Samospráva Kremnice zaviedla v roku 2019 na Skalke spoplatnené parkovanie, parkovaciu kartu môžu návštevníci využiť aj na platených parkoviskách v rámci mesta. Na základe predaja parkovacích kariet na Skalke lokalitu podľa mestského úradu od 1. decembra 2021 do 31. januára 2022 navštívilo 55 200 ľudí. Na svojej oficiálnej webovej stránke o tom informuje mesto Kremnica.

100 km tratí

K tomu je potrebné si ešte pripočítať ľudí, ktorí sa na Skalku vyviezli autobusom. Tých mohlo byť okolo 2500,“ priblížila zástupkyňa primátora Iveta Ceferová. Ako dodala, časť ľudí prichádza na Skalku i pešo alebo priamo na bežkách, čo celkový počet návštevníkov ešte zvyšuje.

Skalka a jej širšie okolie ponúka návštevníkom približne 100 kilometrov lyžiarskych bežeckých tratí rôznej náročnosti. O ich úpravu sa starajú samosprávy Kremnice a Banskej Bystrice spoločne s dobrovoľníkmi, úpravu tratí finančne podporuje Banskobystrický samosprávny kraj i oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko.

Málo parkovacích miest

Pre vysoký záujem návštevníkov sa na Skalke opakujú problémy s nedostatkom parkovacích miest, príjazdovú cestu musela polícia v aktuálnej zimnej sezóne pre ich naplnenosť niekoľkokrát uzatvoriť. Samospráva

Kremnice plánuje v budúcnosti na parkovanie v zimnom období využiť i plochy ihrísk, posilniť by sa mala aj kyvadlová doprava.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM