Kultúra

Ruší sa niekoľko letných akcií: Padlo aj rozhodnutie o City feste

Pandémia ukrojila veľký kus plánovaných podujatí v mnohých krajinách. MsKC ohlásilo rozhodnutie o zrušení niekoľkých letných projektov.

Ilustračný obrázok k článku Ruší sa niekoľko letných akcií: Padlo aj rozhodnutie o City feste
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Populárny mestský festival v Parku Štefana Moysesa by toto leto písal svoj 15. ročník. Ako na svojich oficiálnych stránkach oznámilo MsKC, City fest sa prekladá a jeho jubilejný ročník sa bude konať 7. augusta 2021.

Historický park je v lete obľúbenou lokalitou a je dejiskom viacerých podujatí. Na tie centrum kvôli pandémii siahne tiež. „Mrzí nás, že sa v lete neuvidíme ani na ďalších vašich obľúbených akciách, akými sú Víno v parku, Žiarsky ZOB alebo Beer fest. Zároveň však veríme, že už jeseň bude v našom meste opäť kultúrna a stretneme sa na niektorom z pripravovaných podujatí.Zachovajte nám svoju priazeň,“ vyzýva na webe MsKC jeho riaditeľka Michaela Pribilincová.

Peniaze určené na niektoré plánované akcie mesto presúva inam. Na aprílovom rokovaní mestského zastupiteľstva vyčlenili poslanci na boj s vírusom v rozpočte 50 000 eur. Ide o presunuté prostriedky, napríklad z grantového systému pre bytové spoločenstvá či financie určené na spomínanú vínnu slávnosť.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM