Rôzne Správy

Romantika, za ktorou netreba chodiť ďaleko: 5 miest so špeciálnym čarom

Ak chcete dohnať valentínske resty cez víkend, máme pár tipov. Aj naše okolie skrýva zákutia s nádychom romantiky.

Ilustračný obrázok k článku Romantika, za ktorou netreba chodiť ďaleko: 5 miest so špeciálnym čarom
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Valentín, tento rok pripadol na piatok, mnoho párov má ale plány práve na víkend. Nechcete svoju polovičku odbiť večerou v reštike a hľadáte niečo špeciálne? Máme pár nápadov. Za atmosférou a peknými výhľadmi pritom vôbec netreba ísť ďaleko.

Osvedčená klasika

Historický Park Štefana Moysesa v tomto zozname nesmie chýbať. Romantika je jeho druhé meno, čoho dôkazom je aj svadobný pavilón, o ktorý je u snúbencov veľký záujem. To, čo robí náš park výnimočným, je práve jeho atmosféra. Keď doň vôjdete, na chvíľu celkom zabudnete, že ste v priemyselnom meste. Aleje, ktoré vytvárajú košaté stromy, majú svoje čaro v každom ročnom období. Príjemnú prechádzku si v ňom môžete užiť aj v chladných februárových dňoch.

Žiar ako na dlani

Miesto, z ktorého máte celý Žiar na dlani. Z takzvaného Šibáku sa pred vami rozprestrie celá Žiarska kotlina. Prechádza na Šibeničný vrch je pritom najdostupnejšia možná túra v okolí, na ktorej zdolanie ani nepotrebujete byť náruživý turista. Miesto ktoré je v Žiari synonymom letných výletov či prechádzok so psom má svoje čaro aj v zimnom období. Ten výhľad proste neomrzí.

Romantika medzi hradbami

Mestskému hradu, týčiacemu sa na vyvýšenine nad historickým námestím mestečka jeho atmosféru nemožno odoprieť. Jeho hradby možno zaradiť medzi najzachovalejšie na Slovensku. V hradnom areáli sa nachádza 6 expozícií v priestoroch štyroch objektov: Románsky karner, Malá veža, Severná veža a Radnica. Nič však nepokazíte, keď vás nohy zavedú cez priľahlé uličky až do útrob samotnej Kremnice. Samotné historické centrum Kremnice je mestskou pamiatkovou rezerváciou a stredoveký Mestský hrad národnou kultúrnou pamiatkou. No a je to na skok.

Tajomné ruiny

Rozsiahle ruiny týčiace sa nad Šášovským Podhradím rozhodne patria medzi najzaujímavejšie miesta nášho regiónu. Hrad bol vybudovaný na križovatke, ktorá spájala cestu z Turca (od Kremnice) s cestou, ktorá prechádzala údolím Hrona. Bol postavený na brale Orlí kameň, ktorý vychádza priamo z Hrona. Zrúcanina je opradená legendami a povesťami o jej pôvode, či o tajných podzemných chodbách. Tajomné a romantické. Miesto ako stvorené pre tento víkend.

Pre snehomilov

Valentín za západu snka vám znie ako gýč? So snehom to ale má svoje čaro. Dajte tomu šancu. Akoby sa slnko dotýkalo bieleho horizontu. Takýto pohľad sa vám naskytne pri pohľade na zjazdovku, ktorá sa lúči s dňom. Krahule, dedinka v v geografickom strede Európy, sú ideálnym miestom pre tých, pre ktorých k romantike patrí aj trochu snehu.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM