Správy

Robili sme MAXIMUM pre to, aby sme pôrodnicu zachránili, myslí si žiarsky primátor

Žiarska nemocnica činnosť pôrodnice po troch mesiacoch neobnovila. Hovorkyňa spoločnosti Agel SK Eva Peterová uviedla, že z dôvodu kritického nedostatku kmeňových atestovaných lekárov

Ilustračný obrázok k článku Robili sme MAXIMUM pre to, aby sme pôrodnicu zachránili, myslí si žiarsky primátor
Zdroj: FNsP F. D. Roosevelta

Neobnovenie činnosti žiarskej pôrodnice považuje žiarsky primátor a poslanec Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Peter Antal za zlé rozhodnutie a čas podľa neho ukáže, aké budú jeho následky.

Sklamaný primátor

„Ja môžem povedať, že ma to veľmi mrzí, že to nakoniec takto dopadlo. Myslím, že sme robili maximum pre to, aby sme pôrodnicu zachránili,“ poznamenal Antal pre TASR. Dodal, že dôležité bude teraz pre neho zachovanie všetkých ostatných oddelení nemocnice v Žiari nad Hronom.

„Pre mňa bude teraz priorita to, aby sme dokázali do zmluvy dostať to, aký bude rozsah poskytovania zdravotnej starostlivosti v našej nemocnici, teda to, čo deklaroval Agel na zastupiteľstve BBSK, aby sa dostalo aj do reálneho dodatku,“ skonštatoval s tým, že by tam mali byť aj uvedené sankcie v prípade nedodržania podmienok.

Neobnovenie činnosti

Žiarska nemocnica činnosť pôrodnice po troch mesiacoch neobnovila. Hovorkyňa spoločnosti Agel SK Eva Peterová uviedla, že z dôvodu kritického nedostatku kmeňových atestovaných lekárov, bez ktorých nie je možné garantovať bezpečné poskytovanie zdravotnej starostlivosti, požiadala ešte 14. marca BBSK o zrušenie povolenia na jej prevádzkovanie.

Doručenie žiadosti potvrdila hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková. Zákon podľa jej slov samosprávnemu kraju ukladá takejto žiadosti vyhovieť. „Zároveň však stále prebiehajú intenzívne rokovania s vedením spoločnosti Agel, aby aj zmluvne garantovala rozsah zdravotnej starostlivosti v ňou prevádzkovaných nemocniciach na území kraja a písomne deklarovala svoje investičné a rozvojové plány pre tieto nemocnice na najbližších desať rokov,“ podotkla Štepáneková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy o medveďoch na Slovensku

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM