Barbara Dallosová Správy

RETRO fotka, ktorá očarila Žiarčanov: Pomôžte rozlúsknuť jej príbeh!

Sociálnymi sieťami sa šíri pôsobivý záber s dovolenkovou atmosférou spred niekoľkých desaťročí. Žiarčania sa snažia zistiť, kto sú ľudia na fotke.

Ilustračný obrázok k článku RETRO fotka, ktorá očarila Žiarčanov: Pomôžte rozlúsknuť jej príbeh!
Zdroj: Facebook.com/Igor Horváth

Dve šik dámy, mladík s imidžom Jamesa Deana, červený tátoš a v pozadí Varšava. Záber ako z dobového módneho časopisu sa šíri sociálnymi sieťami, a to najmä medzi obyvateľmi Žiaru nad Hronom. Dôvodom je jeden detail. Nablýskané auto na zábere má žiarsku poznávaciu značku. Post sa začal rýchlo zdieľať a viackrát padla otázka, kto ľudia na zábere sú.

Fotku uverejnil Žiarčan Igor Horváth. Podľa neho má byť zo šesťdesiatych rokov minulého storočia. „Fotku mi poslal kamarát – Poliak žijúci na Slovensku. Žiaľ, nič viac o nej neviem,“ uviedol pre redakciu Dnes24.

Ženy na fotke nemusia byť Žiarčanky, muž sediaci v žiarskom aute by však mohol. Zdá sa, akoby mu dámy pomáhali nájsť správnu cestu nad rozloženou mapou. Alebo si dala žiarska partia na cestách prestávku a trávia chvíľu nad novinami?

V špekuláciách by mohli spraviť poriadok tí, ktorí na zábere niekoho spoznajú. Nie je vám niekto z troch aktérov povedomý? Napíšte nám do komentára alebo do správy na našom Facebooku.

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM