Katarína Reiterová Samospráva

Rekonštrukcia športovej haly za 300 000 eur. Pozrite, ako bude vyzerať

Mesto plánuje rekonštrukciu športovej haly. Chce tak vyriešiť problém s vykurovaním, zvýšiť počet miest pre divákov, ale aj vytvoriť nové šatne pre hráčov.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia športovej haly za 300 000 eur. Pozrite, ako bude vyzerať
Zdroj: Dnes24.sk

Najväčším problémom športovej haly je nevyhovujúce opláštenie, ktoré spôsobuje veľké tepelné straty, čo v zimnom období neumožňuje hrávať zápasy a v lete sú priestory prehrievané. Mesto si preto dalo vypracovať architektonickú štúdiu, a to spoločnosti Architekti – DE, ktorá stála 5 450 eur.

„Samozrejme, štúdiu sme poskytli aj klubom na pripomienkovanie,“ uviedol hovorca samosprávy Martin Baláž a dodal, že rekonštrukcia pozostáva zo zateplenia plášťa, rozšírenia priestorov pre divákov a vytvorenia nového zázemia pre hráčov, trénerov a klubové miestnosti. „Našim cieľom je vytvoriť priestory, ktoré budú dôstojne prezentovať bohatú športovú minulosť mesta Žiar nad Hronom a hlavne vytvoriť vhodné podmienky pre tréningy a zápasy žiarskej mládeže,“ dodal hovorca.

Ako bude teda hala vyzerať po rekonštrukcii?

Súčasná športová hala sa teda rozšíri o 6 metrov na západnú stranu, hľadisko sa vyvýši pre lepšie využitie priestorov pod ním, kde sa budú nachádzať šatne pre hráčov. Pri vstupe budú umiestnené priestory vrátnika či ošetrovňa. Na druhom poschodí bude tribúna, bufet a wc pre návštevníkov. Na stene medzi novými stĺpmi vznikne priestor na sedenie pre hráčov, tak aby nezasahovali do rozohrávacieho pásma basketbalového ihriska. Na tribúne sa vytvorí 9 rád s miestami na sedenie pre 360 divákov (momentálne je to 100 miest) a za posledným bude priestor pre stojacich.

„V priestoroch terajších šatní sa vytvoria dve klubové miestnosti pre volejbalový a basketbalový klub a šatňa pre rozhodcov, ktorá bude slúžiť aj pre posilňovňu,“ vysvetľuje ďalej hovorca samosprávy a dodáva, že presnú sumu, ktorú si rekonštrukcia športovej haly vyžiada zatiaľ nepoznajú, odhadom by to však malo byť asi 300 000 eur. „Pôjde o viaczdrojové financovanie,“ dodáva hovorca. Rekonštrukcia by sa mala začať a aj ukončiť v budúcom roku.

Sportova hala ziar
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM