Barbara Dallosová Krimi Správy

Razia kukláčov v žiarskej dielni: Obvinený prechovával brutálny arzenál! FOTO

Muži zákona pri policajných akciách zaistili desiatky zbraní, časť arzenálu našli v dielni v Žiari nad Hronom.

Ilustračný obrázok k článku Razia kukláčov v žiarskej dielni: Obvinený prechovával brutálny arzenál! FOTO
Foto: Rastislav Búgel

Ako informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil dve osoby zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, pričom jedna z dielní bola nájdená v Žiari nad Hronom.

,,V prvom prípade je obvinený Ján H. (41), ktorý mal zbrane prechovávať vo svojej dielni v Ružomberku, v Žiari nad Hronom, v Prievidzi a aj vo vozidle. Policajti pri domových prehliadkach a prehliadkach nebytových priestorov zaistili 55 zbraní. Konkrétne 37 pištolí, 10 pušiek a 8 samopalov," priblížil Slivka.

Ako doplnil, okrem toho policajti našli jednu hlaveň, dve puzdra záverov, komponenty zbraní, chemické látky (zrejme na výrobu výbušnín), aj delaborované vojenské výbušné prostriedky. Podľa policajných zistení mal v posledných dvoch rokoch obvinený zobchodovať ďalších 100 kusov zbraní. Tie mal podľa polície kupovať u autorizovaných dodávateľov a predávať za účelom zisku, avšak bez živnostenského oprávnenia a potrebnej licencie.

,,Ján H. sa už nachádza vo väzbe a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov. Obvinený je aj z neoprávneného podnikania, za čo by mu hrozilo šesť mesiacov až tri roky," dodal na záver Slivka.

Titul. foto: ilustračné

Policajné FOTO: Muži zákona našli poriadny arzenál zbraní
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM