Barbara Dallosová Správy

Radnica dala dokopy dôležitý materiál: Stratégia chodu mesta až do roku 2024!

Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR) je akousi stratégiou samosprávy na niekoľko rokov. Má byť aj odrazom doby a zastarané položky musia von. Na jednej z nich sa pobavil aj primátor.

Ilustračný obrázok k článku Radnica dala dokopy dôležitý materiál: Stratégia chodu mesta až do roku 2024!
Zdroj: TASR

Vytváranie pozitívnych predpokladov na rozvoj podnikateľských aktivít, výstavba a údržba miestnych komunikácií v správe mesta, ale aj rozvoj a výstavba infraštruktúry odpadového hospodárstva. To je len časť z priorít, ktoré stanovuje nový Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR) mesta Kremnica na roky 2015 až 2024, ktorý samospráva predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Materiál stanovuje strategické ciele, priority a napĺňa vízie ďalšieho smerovania rozvoja mesta. ,,PHSR je istá koncepcia na obdobie deviatich rokov. Aj zo strany spracovateľov nám bolo povedané, že to nie je nemenná dogma. Takže svojím spôsobom je to nejaký smer, ktorým by sa malo mesto uberať, ale musíme brať do úvahy aj vonkajšie vplyvy. Teda je možné, že už za dva roky sa vývoj ukáže tak, že väčšina našich predpokladov bola chybná,“ podotkol v tejto súvislosti primátor mesta Alexander Ferenčík s tým, že ak sa nejaké vstupy zmenia, dokument môže byť pozmenený.

Program podľa jeho slov reaguje na aktuálne podmienky, zároveň odstránil tie zastarané.

„Napríklad v starom PHSR, ktorý sme mali schválený, bola napríklad jedna z takých, dnes už smiešnych položiek – prírastok pevných liniek,“ dodal s tým, že jeho platnosť bude musieť v konečnom dôsledku odsúhlasiť mestské zastupiteľstvo.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM