Barbara Dallosová Správy

Prípravy na Big Air v plnom prúde: Skokanský mostík, aký kremnické námestie ešte nezažilo!

Veľká snowboardová a freeskiová paráda ovládne centrum Kremnice už onedlho. A je sa na čo tešiť. Akcia bude mať filmový predvečer, zakončí ju obľúbená afterparty a tohtoročný Big Air sa pochlapí doposiaľ nevídanou konštrukciou nájazdovej veže.

Ilustračný obrázok k článku Prípravy na Big Air v plnom prúde: Skokanský mostík, aký kremnické námestie ešte nezažilo!
Zdroj: Dnes24.sk

Ďalší ročník športovo-zábavnej adrenalínovej šou STEFE Big Air v meste ovládne Kremnicu v sobotu 6. februára.

Big Air súčasťou slovenského pohára

Každoročná medzinárodná účasť dvíha prestíž tejto akcie, ktorú sa už po deviatykrát rozhodla zorganizovať skupina mladých ľudí z Kremnice a okolia združená v občianskom združení FRST Crew.

Obľúbená kremnická akcia bude súčasťou celoslovenskej súťaže. „Snowboardová časť STEFE Big Air v meste 2016 je tento rok po prestávke opäť zaradená do Slovenského snowboardového pohára SAS (Snowboardová asociácia Slovenska). Snowboardisti tak budú môcť aj v Kremnici nazbierať body do súťažného rebríčka,“ potvrdil organizátor STEFE Big Air v meste Ondrej Horváth

Výzvou pre snowboardistov a freestyle lyžiarov bude tento rok doposiaľ najvyššia konštrukcia nájazdu, ktorá sa bude týčiť vo výške desať metrov, čo je o 136 centimetrov viac, než v roku 2015.

Atrakcia pre kremnické deti

Aj napriek tomu, že Kremnica a okolie bola vždy lyžiarskym centrom, so snehom je to rok čo rok horšie. Preto ani túto zimu organizátori nenechali nič na náhodu a Štefánikovo námestie začali zasnežovať už začiatkom januára. Písali sme tu: Jediné slovenské námestie so snežným delom: Kremnica sa chystá na Big Air, pozrite prvé FOTO!

Zrejme máloktoré deti na Slovensku si môžu užiť nevšednú sánkovačku a to priamo v centre mesta. Pre malých Kremničanov je už takáto atrakcia samozrejmosťou.

„Zasnežujeme aj časť námestia, aby sme zo snehu mohli postaviť približne štvormetrový mostík a bezpečný dopad. Je to aj obľúbená atrakcia pre kremnické deti, pretože sánkovanie na takejto vysokej kope dostáva nový rozmer,“ vysvetlil Horváth.

Program začne filmovým pásmom

V rámci sprievodných podujatí sa už v piatok začne program premietaním filmov. V spolupráci s Adrenalin Film Festivalom sa nadšenci môžu tešiť na päť snowboardových a freeskiengových videí. Ako každý rok, po sobotňajšej akcii sa bude konať afterparty v kremnickom kine Akropola. Na pódiu vystúpia kapely Moja Reč a Billy Barman.

Piatok 5.2. od 18:00 kino Akropola Kremnica

Adrenalin Film Festival

Blok Freeskiingu:

 • DPS The Shadow Campaign – The Warmth of The Winter (Japan/USA, 6 min)
 • Paradise Waits (USA, 68 min)
 • Here There (Slovensko, 15 min)

  Blok Snowboardingu:

 • Origins (USA, 52 min)
 • In the Future Everybody Will Snowboard (USA, 40 min)

Sobota 6.2.2016 od 12:00 Štefánikovo námestie Kremnica

 • 12:00 – 14:00 – Prezentácia jazdcov a tréning
 • 15:00 – 17:00 – Kvalifikácia
 • 17:00 – 18:00 – Koncert Dornkappel (rap, BA)
 • 18:00 – 20:00 – Superfinále
 • 20:00 – 04:00 – Jägermeister Afterparty kino Akropola (koncert kapiel Moja Reč a Billy Barman a DJs)
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM