Barbara Dallosová Správy

Predtým než vyrazíte na hroby: Dušičkové otváracie hodiny žiarskeho a kremnického cintorína

Už čoskoro sa opäť všetci stretneme na cintorínoch, kam pôjdeme zapáliť sviečky našim najbližším, ktorí už nie sú medzi nami. Dušičkovému náporu sa prispôsobujú i správcovia cintorínov, ktorí posunuli otváracie hodiny.

Ilustračný obrázok k článku Predtým než vyrazíte na hroby: Dušičkové otváracie hodiny žiarskeho a kremnického cintorína
Zdroj: TASR

Dušičkové dni, teda Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých, tento rok vyšli na nedeľu a pondelok. Dneškom však začali jesenné prázdniny a mnoho rodín sa na hroby svojich blízkych vydáva už teraz.

K pietnemu jesennému sviatku patrí i nazameniteľná atmosféra vysvietených cintorínov, ktorá je najpôsobivejšia práve vo večerných hodinách. Počas bežnej prevádzky ale väčšina cintorínov zatvára svoje brány už podvečer.

Žiarsky aj kremnický cintorín sú v bežných dňoch otvorené od ôsmej rána do piatej podvečer. Počas dušičkového náporu ale podľa správcu cintorínov v Žiari i Kremnici Michala Reitera otváracie hodiny pripôsobia.

,,Cintoríny v Žiari nad Hronom a Kremnici budú v dňoch 29.10. – 1.11. (štvrtok až nedeľa) osvetlené do dvadsiatej hodiny večer. To znamená, že do tej dvadsiatej hodiny by mali návštevníci opustiť priestory cintorína bez upozornenia prevádzkovateľa," hovorí Reiter o predĺžení otváracích hodín s tým, že na bežný prevádzkový režim cintoríny nabehnú zase od pondelka.

Môže vás zaujímať:

Predpoveď Jána Wolfa pre Žiar: Na dušičky počasie prekvapí, čaká nás druhé babie leto?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM