Barbara Dallosová Správy

Práce na Hviezdoške finišujú: Makajú desiatky ľudí, nezabudlo sa ani na sánkarskú dráhu!

Rekonštrukcia medziblokového priestoru na žiarskom sídlisku začala už v júni. Leto jej ale neprialo. Vrtošivé počasie dostalo práce do poriadneho sklzu. Mesto sa to teraz snaží dohnať a na mieste sa v týchto dňoch maká na plné obrátky.

Ilustračný obrázok k článku Práce na Hviezdoške finišujú: Makajú desiatky ľudí, nezabudlo sa ani na sánkarskú dráhu!
Foto: Barbara Dallosová

Plány so spustnutým medziblokovým priestorom na Hviezdoške avizovalo mesto už dávnejšie. Premena nevyužitého dvora na modernú relaxačnú zónu mala stáť tisíce eur. Tie na ňu mali putovať nielen z mestskej kasy, ale aj sponzorských darov, čítajte TU.

Počasie spravilo škrt, taraz sa doháňa

Rekonštrukčné práce odštartovali v júni tohto roka. Mimoriadne upršané leto ale trochu zmenilo plány.

,,Kritické to bolo najmä v júli, keď bolo z 31 dní 28 daždivých. Teraz sú ale pracovníci na mieste a doháňa sa všetko potrebné. Upustili sme od ostatných vecí a sústredíme sa na tento projekt, čo prináša výsledky. Dá sa povedať že už sme v konečnej fáze," hovorí riaditeľ technických služieb Igor Rozenberg.

Pôvodný plán bol dokončiť práce v októbri tohto roka. Aj napriek strastiam s počasím dnes hovorca mesta Martin Baláž ubezpečil, že termín dodržaný bude: ,,Celá rekonštrukcia bude dokončená do konca októbra."

Kozmetické úpravy

Multifunkčné ihrisko je podľa Rozenberga hotové, 200 metrová bežecká dráha si už pýta len finálnu vrstvu. ,,Objekty na ktorých sa ešte bude pracovať sú basketbalové a detské ihrisko. Na basketbalovom ihrisku sme tento týždeň namaľovali čiary, už spravíme len finálne nalakovanie. Na detské ihrisko ešte osadíme atrakcie," opisuje Rozenberg plány na najbližšie dni. Ostatné kroky, ako napríklad výmena krytov na svietidlách, sú podľa jeho slov už len dolaďovacími úpravami.

Sánkovačka nebude

Hoci práce už na prvý pohľad poriadne pokročili, zmena oproti pôvodnému plánu bude. Nie však v termíne, ale v sľubovanej podobe. Medziblokový priestor mal totiž doplniť kopček na sánkovanie. ,,Áno bude malá zmena oproti pôvodnému zámeru. Proti kopčeku na sánkovanie boli námietky zo strany občanov, že sa do priestoru nehodí, a obyvatelia sídliska ho nechceli mať pod oknami. Rozhodli sme sa teda pre iné riešenie. Upravíme kopec na ktorom sa deti sánkovali aj doteraz. Medzi garážami a Hviezdoslavovou ulicou. Vyhoveli sme pripomienkam občanov a nebudeme tam túto atrakciu nasilu tlačiť," vysvetľuje zmeny Rozenberg.

Aktuálne foto z prerábok na sídlisku si pozrite v našej galérii.

Práce na Hviezdoške OBRAZOM: V týchto dňoch sa tam maká o dušu!
13
Galéria
Foto: Barbara Dallosová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM