Barbara Dallosová Basketbal Šport

Posledný boj pred domácim publikom: Čo predviedli Žiarčania fanúšikom? FOTO

Súper zo Žiliny posilnený o extraligových hráčov bol veľkou výzvou. Žiarski fanúšikovia sa rozhodne nemôžu sťažovať na nudný basketbal.

Ilustračný obrázok k článku Posledný boj pred domácim publikom: Čo predviedli Žiarčania fanúšikom? FOTO
10
Galéria
Zdroj: BK MŠK Žiar n. Hronom

Žiarski muži odohrali posledný zápas v sezóne na domácej palubovke pred verným publikom (14.4.). Súper zo Žiliny sa ukázal ako silný protivník a fanúšikovia si užili napínavý a kvalitný basketbal.

,,Bohužiaľ sme na silného súpera zo Žiliny, posilneného o hráčov z extraligy, nestačili. V útoku sme ešte ako tak so Žilinčanmi stíhali a odohrali sme množstvo nacvičených kombinácii, po ktorých sme pohodlne skórovali. Je škoda, že práve v kritických chvíľach sme niektoré otvorené strely nepremenili a niekoľko ráz sme zahodili aj jasné pozície zpod koša," skonštatoval na rovinu tréner Karol Kučera.

Hoci podľa trénera predviedli Žiarčania útočnú hru, pochybenia rozhodli o osude zápasu. ,,Náš súper bol strelecky veľmi dobre pripravený a premieňal efektívne všetky strely, či už zpod koša ale aj z perimetra," opisuje pohodlné víťazstvo Žilinčanov.

Ako však dodáva tréner, dôležité je, že na domácej palubovke dostali šancu zahrať si všetci domáci hráči a náležite sa jej aj ujali. Každý zo Žiarčanov skóroval. ,,Na záver, keďže to bol posledný zápas v tejto sezóne na domácej palubovke, by som rád poďakoval našim verným divákom za povzbudzovanie počas celej sezóny," posiela odkaz Kučera.

Výsledok

  • MŠK BK Žiar nad Hronom : ACADEMIC ZU Žilina 80:109 (20:29, 37:58, 59:76)

    Body: Obert 21, Dolník 14, Vrtík 12, Nagy 10, Supuka 10, Kašša 7, Medveď 4, Fábry 2

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM