Správy

Polmaratón už o pár hodín: Žiarčanov čaká viacero dopravných obmedzení

Niektoré žiarske ulice budú uzavrené úplne, obmedzenia sa dotknú aj liniek MHD. Nazrite do prehľadu všetkých zmien v doprave počas obľúbeného polmaratónu.

Ilustračný obrázok k článku Polmaratón už o pár hodín: Žiarčanov čaká viacero dopravných obmedzení
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

V uliciach Žiaru nad Hronom sa v sobotu (11. 5.) pobeží polmaratón. V rámci 10. ročníka Žiarskeho mestského polmaratónu si sily zmerajú muži, ženy, ale aj firemné kolektívy či deti. Mesto čakajú v súvislosti s podujatím viaceré dopravné obmedzenia.

Ako informuje samospráva na svojej internetovej stránke, úplne uzavreté budú Ulica M. R. Štefánika, Jilemnického ulica, Bernolákova, Svitavská, Ulica Dr. Jánskeho, Dukelských hrdinov a Ulica Andreja Kmeťa. Úplne uzavretý bude pravý jazdný pruh cesty I/9 v smere od Prievidze, a teda Ulica SNP. Na týchto uliciach tiež nebudú v čase uzávery obsluhované zastávky mestskej hromadnej a prímestskej autobusovej dopravy.

Žiarsky mestský polmaratón organizuje Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom v spolupráci s mestom Žiar nad Hronom a občianskym združením Žiar v pohybe. Trať je dlhá 21,0975 km, je oficiálne premeraná s asfaltovým povrchom. V rámci podujatia sa uskutočnia aj štafetový beh a firemné štafety.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM