Martin Károly Krimi

Nočná jazda Petry (24) po Žiari: Nafúkala vyše 2 promile, prišla o 500 €

Na Jozefa a policajnú akciu s tým istým menom pravdepodobne mladá Žiarčanka tak rýchlo nezabudne. Policajná hliadka na Jilemnického ulici, pobyt v policajnej cele a super rýchle konanie na žiarskom súde. Petra mala v krvi viac ako 2 promile alkoholu.

Ilustračný obrázok k článku Nočná jazda Petry (24) po Žiari: Nafúkala vyše 2 promile, prišla o 500 €
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Akcia Jozef

19. marca, teda na meniny všetkých Jozefov sú ulice pravidelne zaplavené policajnými hliadkami. Jedna z nich stála netradične aj na Ulici Jilemnického v Žiari nad Hronom. A s ňou pravdepodobne nepočítala 24 ročná Petra.

Počas akcie zistili policajti v kraji 158 priestupkov, z toho 11 pod vplyvom alkoholu. Traja z nich jazdili pod viac ako 1 promile, čim sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ informuje o akcii Jozef v banskobystrickom kraji, policajná hovorkyňa, Mária Faltániová.

Rýchly sled: Dychová skúška, policajná cela a súd

Jednou z nich bola aj 24 ročná Petra, na Škode Oktávia, ktorú policajti zastavili o 22:20 na Jilemnického ulici. „V dychovej skúške jej namerali 0,97 mg alkoholu, čo je viac ako 2 promile,“ spresňuje Faltániová.

Vodička bola zadržaná a umiestnená v policajnej cele. Po vykonaní procesných úkonov bol spracovaný podnet na ukončenie veci v super rýchlom konaní.

Pokuta 500 eur a zabavený vodičák

V takomto prípade rozhoduje o výške trestu okresný sudca do 48 hodín od zadržania. „Vodička bola uznaná vinnou. Dostala peňažný trest 500 eur a zákaz činosti viesť motorové vozidla na 18. mesiacov“ informuje Silvia Svitková, hovorkyňa Okresného súdu v Žiari nad Hronom.

Test je právoplatný. Obvinená ani prokurátor nepodali odpor.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM