Barbara Dallosová Krimi

Policajt z Novej Bane neváhal ani mimo službu: Nákup sa premenil na naháňačku

Hoci mal voľno, pohotovo zareagoval. Policajt Anton Wolf si v čase voľna vyšiel na nákup, všetko sa ale zmenilo, keď sa spustilo poplašné zariadenie.

Ilustračný obrázok k článku Policajt z Novej Bane neváhal ani mimo službu: Nákup sa premenil na naháňačku
Zdroj: Policajný zbor SR

O zásahu Antona Wolfa, pri ktorom novobanský policajt mimo služby chytil zlodeja, informuje krajská polícia. Po ukončení nočnej služby Wolf na nákup do jednej z predajní v Novej Bani.

,,Počas nákupu sa spustilo poplašné zariadenie, pričom spozoroval muža utekajúceho cez núdzový východ s plnými taškami “nákupu”. Neváhal a rozbehol sa za ním. Muž unikal cez priľahlé parkovisko a snažil sa ujsť aj s tovarom. Policajt na neho viackrát kričal “stoj, polícia!”. Muž na jeho výzvy nereagoval a utekal ďalej. Po chvíli naháňania sa ho nášmu kolegovi podarilo dobehnúť a zadržať," opisuje polícia pohotovú reakciu svojho člena.

Ako dodáva polícia, Antonovi Wolfovi za tento zásah patrí poďakovanie a uznanie. ,,Policajná práca je poslaním 24 hodín denne, 7 dní v týždni, počas celého roka. Nekončí ani keď policajtovi “padne”, vyzlečie uniformu a odchádza domov k svojej rodine," vyzdvihuje na záver polícia.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM