Správy Samospráva

Pohronie je vo Fortuna lige, dotkne sa to aj žiarskeho štadióna: Mesto chystá novinky

Po historickom úspechu nášho futbalového klubu mesto zainvestuje aj do štadióna. Ten má spĺňať podmienky súvisiace s najvyššou futbalovou súťažou.

Ilustračný obrázok k článku Pohronie je vo Fortuna lige, dotkne sa to aj žiarskeho štadióna: Mesto chystá novinky
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Na futbalovom štadióne v Žiari nad Hronom dobudujú kamerový a turniketový systém a takisto vyhrievanie trávnika. Finančné prostriedky vo výške 250 000 eur vyčlenili na tento účel poslanci v tretej zmene rozpočtu mesta na rok 2019, ktorú schválili na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

,,Ide o náklady na štandardizáciu nášho futbalového štadiónu, aby spĺňal licenčné podmienky súvisiace s najvyššou futbalovou súťažou, do ktorej postúpil náš futbalový klub (FK)," priblížil vedúci kancelárie primátora Martin Baláž.

Ide podľa jeho slov o investície, ktoré doteraz neboli nutné, keďže FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa hral druhú ligu. Nevyhnutnosťou sa stali, nakoľko klub postúpil do najvyššej futbalovej súťaže. ,,Mesto sa rozhodlo investovať do toho, pretože je to pre nás historická šanca, aby náš klub hral takúto vysokú súťaž, ktorá sa už samozrejme nemusí opakovať," podotkol Baláž.

Pozrite si video z prvého tréningu Pohronia po postupe ↓↓↓

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM