Barbara Dallosová Správy

Podnapitá žiarska mládež: Pozrite, aké originálne výhovorky si dokážu vymyslieť pred policajtmi!

V krčmách by neplnoletým Žiarčanom naliať nemali. Tí to ale riešia po svojom. V meste majú zákutia, kam sa chodia zašívať s fľaškou. Keď ich ale prekvapia policajti, vedia byť poriadne vynaliezaví. Čítajte...

Ilustračný obrázok k článku Podnapitá žiarska mládež: Pozrite, aké originálne výhovorky si dokážu vymyslieť pred policajtmi!
Zdroj: Dnes24.sk

Najmä piatkové podvečery môžeme vidieť v uliciach mesta hŕstky tínedžerov. To, že v neskorších hodinách zmiznú ale obvykle neznamená, že už sú, ako sa patrí, doma v posteli. Žiarska mládež vie kam zaliezť a nenápadne popíjať. Ich najvychytenejšie fleky už ale poznajú aj policajti. O obľúbených miestach popíjajúcej mládeže aj neplnoletých rekordéroch čítajte tu: Podgurážení žiarski tínedžeri: Pozrite, koľko ich už policajti chytili a kde pijú najčastejšie!

Bez občianskeho je to v suchu?

Na to sa zrejme spolieha nejeden mladý Žiarčan. Podľa Juraja Horvátha zo žiarskeho oddelenia priestupkového a správneho konania je vyhováranie sa na zabudnutý občiansky preukaz veľmi časté. Pokojnému tínedžerovi v domnení, že policajt mu predsa z tváre vek nevyčíta ale rýchlo zamrzne úsmev. ,,V takomto prípade nám dotyčný nadiktuje osobné údaje a do minúty dokážeme v databáze preveriť či je alebo nie je plnoletý," hovorí Horváth.

Niekedy pobavia aj policajtov

Keď teda mladému Žiarčanovi zlyhá diabolský plán založený na zabudnutom doklade totožnosti, musí buď priznať farbu, alebo využiť fantáziu. A zdá sa, že podnapitý mládežník zahnaný do kúta má fantáziu poriadne bohatú. ,,Pred pár rokmi na City feste nám jeden mladý muž tvrdil, že vypil len päť nealkoholických pív," spomína Horváth. Mladík, ktorý sa dušoval že sa opil z nealka ale samozrejme so svojou verziou príbehu neuspel.

Sofistikovanú výhovorku si ale vymyslel iný z podnapitých tínedžerov. Ten podľa Hovrátha policajtov presviedčal, že nafúkal z kvapiek proti kašľu. Hoci z niektorých liečiv sa údajne nafúkať dá, ani tento prefíkaný plán nevyšiel. ,,Po orientačnej dychovej skúške na mieste sa v takýchto prípadoch robí opakovaná skúška, s odstupom približne 20 minút," vysvetľuje Horváth. A po takmer polhodine by už vynaliezavý mladík nenafúkal ani po kvapkách proti kašľu, ani po marhuľovom kompóte.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM