Barbara Dallosová Kultúra

Podhorské folklórne slávnosti vo veľkom štýle: SĽUK aj pokus o zápis do knihy rekordov!

Jubilejný 40. ročník folklórnych slávností v neveľkej stredoslovenskej dedinke otvorí skutočná legenda, SĽUK. Zaujímavosťou bude pokus o vytvorenie nevšedného rekordu.

Ilustračný obrázok k článku Podhorské folklórne slávnosti vo veľkom štýle: SĽUK aj pokus o zápis do knihy rekordov!
Zdroj: TASR

Súčasťou tohtoročných Folklórnych slávností v obci Podhorie (okres Banská Štiavnica) bude aj pokus o zápis do Knihy slovenských rekordov v počte heligonkárov hrajúcich súčasne jednu pieseň. Jubilejný 40. ročník slávností sa uskutoční 24. a 25. júna v miestnom amfiteátri.

Slávnosti odštartuje SĽUK

,,Slávnosti sa budú niesť v znamení bohatého folklórneho programu. V piatok (24.6.) o 20:00 hod. začíname v amfiteátri vystúpením pod názvom Krížom-krážom v prevedení umeleckého zoskupenia SĽUK. Je pre nás cťou privítať v našej obci teleso s takým zvučným menom," podotkla starostka Podhoria Dana Lóžiová.

V sobotu (25.6.) nasleduje hlavný program s témou svadba, v ktorom sa predstaví viac súborov. Budú medzi nimi také, ktoré už na slávnostiach v minulých ročníkoch vystupovali, vrátane domácej folklórnej skupiny Podhorčan.

Pokus o rekord

,,V doobedňajších hodinách vystúpia deti a kuriozitou tohto ročníka bude aj pokus o zápis do Knihy slovenských rekordov – Najväčší počet heligonkárov na jednom mieste hrajúcich naraz jednu pieseň," dodala starostka.

V priebehu celých slávností budú pre návštevníkov pripravené rôzne akcie a súťaže najmä pre deti. Podujatie obec organizuje s finančnou podporou Fondu na podporu umenia, Banskobystrického samosprávneho kraja a občianskeho združenia Teplá – Žakýl.

Čítajte tiež:

Folklórny víkend pod holým nebom: Vieme, čo prinesie letný festival neďaleko Žiaru

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM