Barbara Dallosová Správy

Oddychový pavilón na žiarskom námestí už toto leto: Pozrite si VIZUALIZÁCIE!

Priamo v centre Žiaru nad Hronom vyrastie letný pavilón. Mesto prehovorilo o termínoch a ukázalo aj vizualizácie. Pozrite, ako by malo po novom vyzerať naše námestie.

Ilustračný obrázok k článku Oddychový pavilón na žiarskom námestí už toto leto: Pozrite si VIZUALIZÁCIE!
Zdroj: Mesto Žiar nad Hronom

Mesto v uplynulých rokoch vybudovalo oddychovú zónu na takzvanej Hviezdoške a začalo so stavbou zóny na Etape, v poradí tretia oddychová zóna má stáť uprostred mesta.

Ako avizoval primátor mesta Peter Antal, narozdiel od predošlých dvoch nepôjde o športovú, ale o pasívnu oddychovú zónu.

,,Tu to bude o tom, že človek si bude mať kde na námestí len tak sadnúť, prísť s deťmi, ktoré tam budú mať čo robiť, prečítať si knihu, časopis, noviny… Na takýto účel je koncept tretej oddychovej zóny postavený," uviedol primátor.

Oddychová zóna na námestí, skloňovaná aj ako letný pavilón, bude mať podobu drevenej konštrukcie orientovanej okolo fontány. Jej súčasťou majú byť premiestniteľné prvky pre deti, hojdačky, malé pieskovisko, miesta na sedenie aj kontajnerová zeleň, ktorá má betónovú plochu zjemniť.

Náklady na raelizáciu projektu odhaduje radnica na 50 až 60 tisíc eur, pričom investíciou vo výške 20 tisíc projekt podporila Nadácia ZSNP a Slovalco.

,,S prácami chceme začať v prvej polovici mája a predpokladáme, že hotové by mohli byť v v polovici júna," hovorí o termínoch Antal.

VIZUALIZÁCIE: Takto má vyzerať letný pavilón v centre Žiaru
8
Galéria
Zdroj: Mesto Žiar nad Hronom
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM