Barbara Dallosová Správy

Ochladenie robí kúpaliskám škrty: Žiarske zatvorené, kremnické s obmedzením

Hoci kalendár ukazuje vrchol leta, za oknami to tak veľmi nevyzerá. Sychravé počasie zmenilo plány aj kúpaliskám.

Ilustračný obrázok k článku Ochladenie robí kúpaliskám škrty: Žiarske zatvorené, kremnické s obmedzením
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

August nie je ešte ani v polovici, no počasie, aké u nás úraduje, pripomína skôr pokročilú jeseň. Medzi tých, ktorých ochladenie nepotešilo, patria prevádzkovatelia kúpalísk.

V Žiari dočasne zatvorené

Plážové kúpalisko v Žiari nad Hronom hodnotilo už na prelome júla a augusta sezónu ako o niečo slabšiu než v minulom roku. Ako vtedy uviedol vedúci kúpaliska Igor Korbela, od augusta už prevádzkovatelia zázraky nečakajú. Zdá sa, že počasie mu dáva za pravdu.

Písali sme tu: Kúpalisko už v auguste zázraky nečaká: Onedlho ho vystrieda plaváreň

Ako potvrdil Peter Jagoš z Technických služieb, žiarske kúpalisko je kvôli nepriaznivému počasiu od stredy (10.8.) dočasne uzavreté. ,,Kúpalisko opäť otvoríme a budeme o tom informovať. Premýšľame aj nad piatkom, ale má byť len 18 stupňov, takže uvidíme. Skôr to vidím na víkend," uviedol Jagoš.

V Kremnici sa okúpeme, ale len cez deň

Termálne kúpalisko Katarína v Kremnici je v prevádzke aj počas sychravejších augustových dní, avšak s menším obmedzením. Ako prevádzkovatelia kremnického kúpaliska informovali na svojej oficiálnej facebookovej stránke, z dôvodu náhleho ochladenia je do odvolania zrušené večerné kúpanie.

Na ďalšom termálnom kúpalisku v regióne, v kúpeľnej dedinke Sklené Teplice, sa taktiež neokúpeme. So zmenami počasia to ale nesúvisí. Teplické kúpalisko je z technických príčin zatvorené už niekoľko týždňov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM