Rôzne Správy

Obecný úrad v Hliníku v novom šate: Spomienku na staré časy si ale nechali, FOTO

Na novej fasáde nájdeme aj niečo pôvodné. Aj po veľkej rekonštrukcii má dedinský úrad charakteristickú výzdobu z 50. rokov minulého storočia.

Ilustračný obrázok k článku Obecný úrad v Hliníku v novom šate: Spomienku na staré časy si ale nechali, FOTO
Zdroj: TASR

Budovu Obecného úradu v Hliníku nad Hronom opäť zdobia reliéfy. Charakteristickú výzdobu z 50. rokov minulého storočia sa rozhodla obec zachovať aj napriek komplexnej obnove objektu.

Starosta Hliníka nad Hronom Vladimír Mikuláš priblížil, že reliéfy boli na novú fasádu nanesené v rovnakej podobe ako pôvodné z polovice minulého storočia. ,,Objednávku sme mali od minulého roka, ale firma, ktorá nám to robila, mala toľko roboty, že to spravila až teraz," podotkol. Istý čas bola preto budova po obnove bez tejto výzdoby. Dva reliéfy sa podľa starostu nachádzali aj v interiéri, tie však nakoniec nezachovali.

Budovu Obecného úradu v Hliníku nad Hronom zrekonštruovali vďaka dotácii, ale aj vlastným finančným prostriedkom. Nachádza sa v nej aj spoločenská sála s hľadiskom. Aj keď tú už podľa starostu využívajú, v objekte sa ešte robia posledné práce, ktoré by mali byť hotové do dvoch mesiacov. ,,Ide o podlahy vo vrchných priestoroch, v bývalých kanceláriách obecného úradu," dodal starosta.

Vynovený úrad zdobia reliéfy z 50. rokov
2
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM