Barbara Dallosová Rôzne

O tú najkrajšiu na Slovensku bojovali aj naše dediny: 5 obcí zo Žiarskeho okresu, ktorým sa darilo najviac

Celoslovenská súťaž o najkrajšiu obec skončila. A hlasovanie rozhodlo. Pozrite si 5 dedín z nášho okresu, ktorým sa darilo najlepšie.

Ilustračný obrázok k článku O tú najkrajšiu na Slovensku bojovali aj naše dediny: 5 obcí zo Žiarskeho okresu, ktorým sa darilo najviac
Zdroj: TASR

Internetový portál slovakregion.sk vyhlásil súťaž o Najkrajšie mesto a obec Slovenska. Hlasovať bolo možné od začiatku apríla do konca októbra. Výsledky sú už známe.

Vo štvrtok sme vám priniesli správu o umiestnení nášho mesta. Žiar nad Hronom obsadil 54. miesto spomedzi všetkých miest na Slovensku, Kremnica sa ocitla ešte o pár desiatok priečok nižšie. Bližšie info, vrátane trojice najúspešnejších miest, sa môžete dočítať TU.

A čo dediny? Tou najkrajšou v tejto súťaži sa stala obec Hlinné (okres Vranov nad Topľou), ktorá získala celkovo 21 864 hlasov, za ňou sa umiestnila Santovka (okres Levice) s počtom hlasov 20 271 a prvú trojicu uzavrela Terchová (okres Žilina), ktorá získala 19 023 hlasov. My sme sa však bližšie pozreli aj na najúspešnejšie obce Žiarskeho okresu. Ktorým z nich sa darilo najlepšie? Tu je pätica našich dedín, ktorým sa v súťaži podarilo obsadiť najvyššie priečky.

Najviac hlasov spomedzi dedín z nášho okresu si vyslúžila obec Lúčky, ktorá si v konkurencii 2 788 slovenských obcí uchmatla 203. priečku. O pár schodíkov nižšie, na 221. mieste skončil Kosorín, na 587. mieste Vyhne, priečka s číslom 600 patrí Ihráču a päticu najúspešnejších obcí z nášho okresu v tejto súťaži uzatvára Pitelová na 687. mieste.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM