Barbara Dallosová Kultúra

Nový týždeň v Žiari má čo ponúknuť: Tešte sa na Mikuláša a nielen to!

Nesedieť kdesi v byte či v dome, ale vyraziť si von, to dokáže neraz príjemne osviežiť a dodať nových síl. A v Žiari nad Hronom tak môžete učiniť aj v priebehu tohto týždňa. Pozrite, aj toto sa u nás chystá...

Ilustračný obrázok k článku Nový týždeň v Žiari má čo ponúknuť: Tešte sa na Mikuláša a nielen to!
Zdroj: Dnes24.sk

Kinotip: Domácí péče

v pondelok (30.11.) o 19:00 hod., Kino Hron (MsKC)
Česká tragikomédia s hviezdnym obsadením. Obetavá zdravotná sestra Vlasta (Alena Mihulová) pri svojej práci na juhomoravskom vidieku ošetruje množstvo „rázovitých“ miestnych pacientov. Keď ale jedného dňa zistí, že sama potrebuje pomoc, začne ju hľadať tam, kde by to sama nečakala – u ezoterickej liečiteľky (Zuzana Krónerová). To všetko k veľkej nevôli svojho manžela Láďu (Bolek Polívka), ktorý na tieto „hňupoviny“ neverí. Láskavý humor a dráma sa preplietajú v momente, keď si Vlasta prvýkrát v živote uvedomí, že aj ona potrebuje niekoho, kto sa o ňu postará.

Vianoce a capella

v piatok (4.11.) o 17:00 hod., Pohronské osvetové stredisko
Tretí ročník celoslovenskej prehliadky vokálnych zoskupení pod názvom Vianoce a capella už tento piatok. Vypočuj si budeme môcť spevácke výkony bez sprievodu akýchkoľvek hudobných nástrojov. Účasť prisľúbili zoskupenia z rôznych kútov Slovenska.

Impro šou ZH

piatok (4.11.) o 18:00 hod., MsKC Divadelná sála
Jedinečná šou, v ktorej nikdy neviete, čo sa stane. Improvizátorské kúsky žiakov Základnej umeleckej školy Zity Strnadovej-Parákovej a ich hostí. Hudobné impro: Banda Americano, divadelné impro: Paper Jack, A predsa žijú, Banana, výtvarné impro: Tomáš Žilka, Karin Mazurová, Sofia Fedešová, literárne impro: Janko Ihracký, Adam Beňo, pantomimické impro: Miro Kasprzyk, žonglérske impro: Duo Kyseli Krastafci.

Žiarsky Mikuláš 2015

v sobotu (5.11.) o 16:00 hod., Námestie Matice slovenskej
Podujatie roka najmä pre najmenších. Mikuláš zažne vianočný stromček uprostred Námestia Matice slovenskej v sobotu 5. decembra. Organizátorom podujatia je žiarske Mestské kultúrne centrum (MsKC). Tento rok čakajú mikulášske slávnosti zmeny. Písali sme v článku Žiarsky Mikuláš tento rok po novom: Miesto kabrioletu či konského povozu stavili organizátori na známu tvár

Koncert: Coquillette

v sobotu (5.11.) o 19:00 hod., MsKC U Shakespeara
Karolínka Šťastná a Peter Kottman hrávajú spolu už 3 roky. Spojilo ich bilingválne francúzske gymnázium v Banskej Bystrici, kde obidvaja študujú. Interpretujú prevažne francúzsku populárnu, ale aj šansónovú hudbu. Spoločne založili kapelu Coquillette, ktorej koncert si vychutnáme v sobotu večer na malej scéne MsKC, U Shakespeara.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM