Tlačové správy

Novobanské talenty aj festivaly vlani bodovali

Novobanský jarmok, Tajchová osmička, účasť karatistov na ME v Dánsku či ocenenie zboru VOCE EUFONICO na Medzinárodnej súťaži zborového umenia Voce Magna 2019 – to sú len niektoré z podujatí a úspechov, ktoré sa vlani v Novej Bani podarili.

Ilustračný obrázok k článku Novobanské talenty aj festivaly vlani bodovali
11
Galéria
Zdroj: Knauf Insulation

Svojou čiastkou k tomu prispela aj podpora novobanského závodu. Závod Knauf Insulation je nerozlučnou súčasťou Novej Bane a jej okolia, je spätý s obyvateľmi a ich aktivitami. Starám sa nielen o svojich zamestnancov, ale aj o podporu regionálnych komunít, združení, škôl, záujmových skupín a športovcov v Novej Bani a okolitých obciach.

Pri aktivitách pre spríjemnenie života v regióne je vzácne to, že ľudia sú ochotní venovať svoj čas a prácu pre svoje okolie. Veľmi si to ceníme a chceme ich podporiť,“ vysvetľuje riaditeľ závodu Marián Tkáč.

Každoročne aj pričinením závodu môže mesto Nová Baňa poskytnúť svojim občanom a obyvateľom širokého regiónu na podujatí Novobanský jarmok bohatý kultúrny program počas oboch dní a nielen to. „Vďaka podpore závodu môžeme tiež každoročne zlepšovať a skvalitňovať podmienky pre účastníkov bežeckého podujatia Tajchová osmička i rozvoj Mestského futbalového klubu. Veríme, že spolupráca je prospešná pre obe strany a že v nej budeme v budúcnosti pokračovať,“ hovorí primátor Novej Bane Mgr. MVDr. Branislav Jaďuď, MBA.

Ako ďalej dodáva, mestský futbalový klub v Novej Bani v roku 2020 dosiahol 108 rokov svojej činnosti a závod dlhodobo prispieva k jeho rozvoju, najmä pre žiacke a dorastenecké kategórie mládežníckeho futbalu.

V Novej Bani sa športovcom darí a preto sme radi, keď máme aspoň malú zásluhu na ich úspechoch. Tešíme sa úspechom tanečníkov Tanečno – športového klubu Tiffany, účasti Stolnotenisového klubu Nová Baňa na medzinárodnom turnaji Prague Grand Prix 2019 a tiež reprezentácii SR v karate na ME WUKF v Dánsku.

Športový klub Karate v Novej Bani má viac ako 40-ročnú tradíciu, úspešne pracuje prevažne s deťmi a športovcami do 18 rokov a žne úspechy na domácich a zahraničných súťažiach. Podarilo sa mu už vychovať mnoho majstrov Slovenska, ale aj majstrov sveta, či Európy. „Závod aktivity nášho klubu dlhodobo podporuje. V posledných troch rokoch sa venujeme aj znevýhodneným športovcom, čo sa odzrkadlilo v zisku bronzovej medaily z majstrovstiev sveta 2019 v Bratislave. Podporu spoločnosti Knauf Insulation si veľmi vážime a veríme, že svojimi výsledkami ich pozitívne zviditeľňujeme,“ dodáva tréner Ján Šály zo Športového klubu Karate Nova Baňa.

Novú Baňu na Slovensku i v Európe preslávil aj spevácky zbor VOCE EUFONICO, za ktorý vďačíme vedeniu ZUŠ v Novej Bani. Minulý rok získal bronzové pásmo na Medzinárodnej súťaži zborového umenia Voce Magna 2019 v Žiline a cenu Hudobného fondu za najlepší interpretačný výkon na celoštátnej súťaži a prehliadke detských speváckych zborov Mládež spieva 2019 v Prievidzi.

Finančná podpora Knauf Insulation je pre Základnú umeleckú školu v Novej Bani veľmi dôležitá. Využívame ju pri súťažiach rôzneho charakteru, medzinárodných, ale aj tuzemských,“ zdôrazňuje riaditeľka ZUŠ Nová Baňa Marta Urdová.

V našom regióne sú obľúbené aj kultúrne podujatia v rekreačnom stredisku jazera Tajch, ktoré organizuje OZ TAJCH. Medzi najpopulárnejšie patrí Prázdninový festival deťom, ktorý cez prázdniny ponúkol 10 podujatí s animáciami, hračkami vandrovačkami a rozprávkami v letnom kine pre takmer 200 detí s rodičmi. Významnými podujatiami sú aj Rocková noc pre teenegerov a strednú generáciu a Šláger na Tajchu s reláciou Pesničky z kasína pre strednú a staršiu generáciu s účasťou cez 600 účastníkov.

Šláger sa organizátorom podarilo dostať aj do televízneho vysielania TV Šlágr, ktorá bola na žiadosť divákov aj niekoľkokrát reprízovaná. „Podpora Knauf Insulation je pre naše OZ TAJCH nesmierne dôležitá. Z roka na rok je náročnejšie získať sponzorské príspevky a niektoré podujatia sú tým pádom odsúdené na zánik. Príspevok závodu tvorí pevný základ rozpočtu pre prípravu letných akcií. Veríme, že nám aj naďalej zachová priazeň a ich logo bude súčasťou radosti, detského smiechu, tanca a hudby všetkých ľudí, ktorí prídu cez leto na Tajch Nová Baňa,“ hovorí Igor Moško, predseda OZ Tajch.

Záleží nám aj na kvalite života v okolitých obciach, ktoré sú súčasťou nášho regiónu. Radi podporujeme aj Jasličky Hviezdička v Brehoch, Materskú školu na Nábrežnej v Novej Bani, Slovenský zväz zdravotne postihnutých v Brehoch i zaujímavé aktivity v Rudne nad Hronom, Brehoch, Hronskom Beňadiku, Malej Lehote i Orovnici. „Sme veľmi radi, že nám závod prispel na pekné obecné podujatia, akými sú výročie obce a remeselný jarmok. Vďaka ich príspevku sme zabezpečili darčekové predmety a honoráre pre účinkujúcich v kultúrnom programe,“ hovorí Ľubomír Krovina, starosta obce Hronský Beňadik.

Zástupcovia závodu v Novej Bani vedia, že aj malé finančné príspevky môžu pomôcť aktivitám, ktoré sú pre zainteresovaných veľkou vecou. Preto vždy nájde prostriedky, ako ich podporiť.

www.knaufinsulation.sk

Knauf Insulation podporuje aktivity v regióne
11
Galéria
Zdroj: Knauf Insulation

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Knauf Insulation
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM