Barbara Dallosová Správy

Novinky na žiarskom kúpalisku: So studenou vodou nepohnú, pribúdajú ale atrakcie!

Žiarske plážové kúpalisko sa teší obľúbenosti i v dnešnej konkurencii aquaparkov. Minulý rok nás prekvapilo toboganom, túto sezónu má opäť niekoľko noviniek. Čítajte, čo na kupku môžete zažiť toto leto a ako to bude s neslávnym parkovaním...

Ilustračný obrázok k článku Novinky na žiarskom kúpalisku: So studenou vodou nepohnú, pribúdajú ale atrakcie!
Zdroj: Dnes24.sk

Hoci kúpalisko sa údajne aquaparkom nestane, nezaspáva na vavrínoch. Okrem noviniek pre jeho návštevníkov sa podľa riaditeľa Technických služieb našlo aj riešenie dlhoročného problému s parkovaním. Prekvapiť by nás túto sezónu mal aj bufet.

Parkovanie v suchu, voda zostáva studená

Podľa Igora Rozenberga, riaditeľa Technických služieb považovali návštevníci za najväčšie nedostatky kúpaliska studenú vodu a zlé parkovanie. „So studenou vodou nevieme urobiť nič. Ak chceme zachovať charakter plážového kúpaliska, musíme brať do úvahy, že tu nemáme aquapark, ale kúpalisko pre bežného človeka, ktorý si zaplatí minimálnu čiastku na vstupnom. Sme jednoznačne najlacnejší. Tento ráz chceme zachovať aj do budúcna,“ vyjadril sa na oficiálnom webe mesta Rozenberg. Cenník žiarskeho kupka nájdete TU

Tí, ktorí sa na kupko radšej zvezú, sa však môžu tešiť. Kúpalisku bude konečne prislúchať parkovisko. „Podarilo sa nám vybaviť plochu medzi cestou R1 a súkromnou spoločnosťou, kde vznikne 50 až 70 nových parkovacích miest,“ vysvetlil Rozenberg. ,,Parkovanie bude bezplatné,“ ubezpečil návštevníkov.

Bufet ako na skutočnej pláži

Návštevníci žiarskeho kúpaliska sú zvyknutí, že keď sa chcú občerstviť v tamojšom bufete, musia si najprv trpezlivo vystáť rad. A väčšinou nie krátky. Nekonečné čakanie by malo byť po novom minulosťou.

Podľa Rozenberga urobil nájomník bufetu v jeho strede pult, pri ktorom návštevníkov obslúžia dvaja čašníci. ,,Čašníci budú obsluhovať v 360-stupňovom uhle. Takýto štýl je známy z pláží a začína byť už aj v našich geografických podmienkach bežným štandardom,“ opisuje novinku Rozenberg.

Zahnať hlad či smäd tento rok môžete nielen ak sa práve slníte na kúpalisku. Bufet má najnovšie aj okienko smerom do parku, v ktorom personál obslúži aj ľudí na prechádzke, či návštevníkov ZOO.

Atrakcia, na ktorú si netrúfne každý

K obľúbenému toboganu pribudne aj ďalšia atrakcia, aquazorbing. Odvážlivci sa môžu nechať zavrieť v priehľadnej guli a vznášať sa tak na hladine vody. „Chceme spustiť testovaciu prevádzku aquazorbingu, ktorú poskytne externá firma. Malo by však ísť o krátkodobú atrakciu,“ vysvetlil na mestskej stránke Rozenberg.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM