Barbara Dallosová Správy

Novinka v kremnickej škôlke: Krok v ústrety rodičom, ktorí sa ponáhľajú do práce

Podľa primátora Alexandra Ferenčíka museli niektorí rodičia prihlasovať svoje ratolesti do škôlok mimo mesta. Poslanci odhlasovali nové pravidlo.

Ilustračný obrázok k článku Novinka v kremnickej škôlke: Krok v ústrety rodičom, ktorí sa ponáhľajú do práce
Zdroj: TASR

Materskú školu na Dolnej ulici v Kremnici rozšíria od budúceho školského roka o triedu pre dvojročné deti. Na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva o tom rozhodli kremnickí poslanci.

Záujem o umiestnenie detí do materskej školy už dlhšie prevyšuje reálne kapacity zariadenia. Podľa primátora Alexandra Ferenčíka rodičia v prípade neumiestnenia svojho dieťaťa riešili situáciu tak, že deti prihlasovali do materských škôl v okolitých obciach. V prípade, že by mesto od budúceho školského roka triedu nezriadilo, tak k septembru 2016 by bolo do materskej školy neprijatých 14 detí.

Trieda bude podľa Ferenčíka určená pre dvoj- až trojročné deti. Mesto chce takýmto spôsobom podľa jeho slov vyjsť v ústrety tým rodičom, ktorí sa potrebujú do práce vrátiť skôr ako po troch rokoch od narodenia dieťaťa.

Na zriadenie triedy vyčlenili poslanci 15 000 eur. V tejto sume sú započítané finančné prostriedky potrebné na stavebné úpravy, nové vybavenie triedy, edukačné pomôcky a tiež mzdové náklady na tri mesiace pre dve učiteľky zamestnané na plný úväzok.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM