Správy

Nové zdravotné stredisko v Kremnici nebude: Zhotoviteľ od projektu odstúpil

Podľa primátora už ďalšie obstarávanie mesto vyhlasovať nebude, pretože by nesplnilo 24-mesačnú lehotu na použitie finančnej dotácie.

Ilustračný obrázok k článku Nové zdravotné stredisko v Kremnici nebude: Zhotoviteľ od projektu odstúpil
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Rekonštrukcia polikliniky na centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS) sa v Kremnici nakoniec neuskutoční. Mesto síce získalo z Ministerstva zdravotníctva SR finančné prostriedky na rekonštrukciu objektu a podpísalo zmluvu so zhotoviteľom, spoločnosť Sayrus však od projektu odstúpila. Potvrdil to primátor mesta Alexander Ferenčík.

Dodávateľ cúvol

Na projekt CIZS získalo mesto Kremnica finančné prostriedky ešte v roku 2018, vysúťaženého dodávateľa aj verejnú súťaž však v nasledujúcom roku pre formálne chyby zrušil Úrad pre verejné obstarávanie. V roku 2020 vyhlásila samospráva nové obstarávanie a na jar 2021 podpísala zmluvu s novým dodávateľom. Ten však od projektu vyčísleného na 382 000 eur nakoniec odstúpil.

Podľa primátora už ďalšie obstarávanie mesto vyhlasovať nebude, pretože by nesplnilo 24-mesačnú lehotu na použitie finančnej dotácie. „Z týchto peňazí túto rekonštrukciu realizovať nebudeme. Termín už nie je možné stihnúť vzhľadom na administratívne lehoty prípadného nového verejného obstarávania a tiež samotnú realizáciu stavebných prác,“ vysvetlil Ferenčík s tým, že zhotoviteľ rekonštrukcie od zmluvy odstúpil pravdepodobne z dôvodu nárastu cien stavebného materiálu a stavebných prác. Dodal však, že komunikácia so spoločnosťou bola problematická už od podpísania zmluvy.

Odchod lekárov

Napriek neúspechu komplexnej rekonštrukcie polikliniky chce mesto v obnove budovy pokračovať, využiť chce na to prostriedky z vlastného rozpočtu. „Každoročne sme na budove realizovali veci, ktoré boli potrebné a ktoré zlepšovali jej technický stav. V rámci rozpočtových možností sme napríklad vymieňali okná, najmä v priestoroch, ktoré boli využívané,“ uviedol Ferenčík.

Problémom kremnickej polikliniky je okrem samotného stavu aj odchod lekárov, podľa primátora však mesto aktuálne rokuje hneď s niekoľkými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti, ktorí prejavili záujem o časť priestorov budovy.

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM