Tlačové správy

Nové stavebné pozemky v Slaskej už na predaj: Máme aktuálne info z miesta!

O stavebné pozemky na výstavbu rodinných domov je v okolí Žiaru nad Hronom stále väčší záujem. V samotnom Žiari ani v okolitých obciach však pod záštitou samospráv žiadny projekt s väčším počtom stavebných pozemkov v posledných rokoch nevznikol. Až do teraz...

Ilustračný obrázok k článku Nové stavebné pozemky v Slaskej už na predaj: Máme aktuálne info z miesta!
16
Galéria
Zdroj: REALITY SERVICE

Pred viac ako desiatimi rokmi rozhodol súkromný investor – realitná kancelária REALITY SERVICE – zrealizovať projekt Nová Lutila v obci Lutila, kde bolo celkovo v dvoch etapách (2009 a 2016) vybudovaných 39 stavebných pozemkov s kompletnou infraštruktúrou. Dnes už majú všetky pozemky spokojných nových majiteľov.

Keďže dopyt po stavebných pozemkoch bol vysoký a nepodarilo sa uspokojiť všetkých záujemcov, pripravila spoločnosť REALITY SERVICE s podporou Obce Slaská iba 3 km od Lutily a 7 km od Žiaru ďalší takýto projekt s názvom „IBV Slaská-Diely“, ktorý je situovaný v lone prírody na severozápadnom okraji obce Slaská s nádherným výhľadom na okolitú scenériu.

Nová lokalita zahŕňa celkom 38 stavebných pozemkov určených na výstavbu rodinných domov s kompletnou infraštruktúrou. V blízkosti sa nachádza existujúca obytná zóna, na ktorú sa nová výstavba komunikačne a dopravne napája. Všetky stavebné pozemky budú napojené na všetky inžinierske siete dostupné v obci Slaská (voda, plyn, elektrina, optický internet, asfaltová cesta, verejné osvetlenie a obecný rozhlas). Prípojky elektriny, plynu, vody a optického internetu sú dovedené priamo na každý pozemok.

Stavebné práce na projekte začali na jeseň minulého roka. K dnešnému dňu sú úplne dokončené stavebné objekty: dažďová kanalizácia, vodovod, plynovod a zrealizovaná je aj prekládka dvoch diaľkových optických káblov Energotel a Slovak Telekom, ktoré sa v riešenej lokalite nachádzali.

V týchto dňoch sa súbežne pracuje na prípojkách elektriny pre jednotlivé rodinné domy, verejnom osvetlení a vlastnom privádzacom vodovode pre novú lokalitu. Po ukončení týchto prác už ostane zrealizovať iba posledný stavebný objekt a tým je miestna komunikácia s asfaltovým povrchom.

Celá stavba bude dokončená v júni 2017. Po tomto termíne si môžu noví majitelia začať vybavovať stavebné povolenia na výstavbu nových rodinných domov.

Všetky inžinierske siete sú zahrnuté v cene pozemku. Nové pozemky v Slaskej sú už k dispozícii – pripravené na predaj.

Podrobnejšie informácie a zoznam voľných pozemkov nájdete na www.slaska-diely.sk.

Cesta do Slaskej bude komfortnejšia a rýchlejšia

Podľa aktuálnych informácií od starostu obce Slaská Daniela Geliena, ktorý je zároveň aj poslancom Banskobystrického samosprávneho kraja, bola na poslednom zasadnutí Zastupiteľstva BBSK dňa 24.04.2017 schvá­lená investícia 277.000,00 EUR do rekonštrukcie cesty III/2482 medzi Lutilou a Slaskou. Približne polovica tohto úseku bola opravená na jeseň 2016 a oprava zostávajúceho úseku bude zrealizovaná v roku 2017.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto tlačovej správy.

NOVÉ STAVEBNÉ POZEMKY V SLASKEJ UŽ NA PREDAJ
16
Galéria
Zdroj: REALITY SERVICE
Zdroj: YouTube.com
Zdroj: REALITY SERVICE
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM