Barbara Dallosová Samospráva

Nové rozloženie síl žiarskeho zastupiteľstva: Ako to bude v mestskom parlamente vyzerať?

Niektorí poslaneckí kandidáti šli do boja ako nezávislí, iní stavili na podporu politických strán. Pozrite, ako si Žiarčania v komunálnych voľbách vyskladali svoje nové zastupiteľstvo.

Ilustračný obrázok k článku Nové rozloženie síl žiarskeho zastupiteľstva: Ako to bude v mestskom parlamente vyzerať?
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

V sobotu sme si okrem primátora vybrali aj 19 poslancov do mestského zastupiteľstva. Medzi 55 kandidátmi sa objavovali nominanti viacerých politických strán, veľkú časť ale tvorili nezávislí kandidáti. Výsledok volieb tento pomer iba potvrdil.

V rukách nezávislých

Mnohí voliči tvrdia, že v komunálkach volia najmä osobnosti a že politické strany nemajú zásadný vplyv na vývoj v meste. Isté ale je, že takto bude vyzerať v nasledujúcom volebnom období vedenie mesta. Žiarčania si zvolili za primátora Petra Antala, ktorý išiel do volebného boja práve ako nezávislý kandidát. A do žiarskeho zastupiteľstva sadne ešte niekoľko ľudí, za ktorými nestoja strany. Z 19-členného zastupiteľstva získalo mandát 9 nezávislých kandidátov.

Medzi stranami vedú smeráci

Stranou, s ktorej podporou sa do zastupiteľstva prebojovalo najviac kandidátov je SMER-SD. V žiarskom zastupiteľstve bude sedieť päť jej nominantov. SDKÚ-DS a SNS budú mať v našom meste každý po dvoch zástupcov. Strana, ktorá má u nás jediného poslanca je SDS (Strana demokratického Slovenska).

Nezávislí poslanci:Ladislav Kukolík, Branislav Šťastný, Veronika Balážová, Peter Dubeň, Norbert Nagy, Monika Kopčová, Rastislav Uhrovič, Milan Gocník, Stella Víťazková

SMER-SD: Stela Šeševičková, Jozef Tomčáni, Emil Vozár, Gabriela Hajdoniová, Anna Lišková

SDKÚ-DS: Monika Balážová, Mária Biesová

SNS: Dušan Bosák, Michal Žurav

SDS:Soňa Lukyová

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM