Správy Samospráva

Nové bývanie v Žiari: Na sídlisku by malo pribudnúť viac ako 70 bytov

O pozemok na žiarskom sídlisku prejavil záujem investor. Ten na ňom vidí v blízkej budúsnosti viac ako 70 nových bytov.

Ilustračný obrázok k článku Nové bývanie v Žiari: Na sídlisku by malo pribudnúť viac ako 70 bytov
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

V Žiari nad Hronom by mali v blízkej budúcnosti na sídlisku Pod Vŕšky pribudnúť nové byty. Mesto prostredníctvom obchodnej verejnej súťaže (OVS) ponúklo na tento účel pozemok s výmerou 6123 štvorcových metrov. O pozemok prejavila záujem spoločnosť Realinvest SK, s. r. o., so sídlom v Bratislave, ktorá zaň mestu zaplatí viac ako 154 000 eur.

Našiel sa investor

,,My sme dlhodobo hľadali investora na tento pozemok. Účel je tam len jeden, a to výstavba bytového domu," skonštatoval v tejto súvislosti primátor Peter Antal.

Na začiatku podľa jeho slov chceli, aby tam vznikli tri menšie bytové domy, záujemca o takúto investíciu sa však nenašiel. Mesto potom upustilo od konkrétnych požiadaviek na bytový dom, a tak vznikol zámer spoločnosti na výstavbu viac ako 70 bytov.

Rozširovanie Severu

Podľa Antala nové byty na predaj už dlho v meste nepribudli. ,,V mnohých mestách pribúdajú bytové domy a nové byty na predaj, tu sme akoby mimo toho, neviem, z akého dôvodu. Nebol záujem investorov. Chcem veriť, že sa podarí ten zámer, ktorý bol prezentovaný OVS, aj zrealizovať," dodal s tým, že poistkou na zamedzenie inej výstavbe na tomto pozemku je zmluva, ktorá bola súčasťou súťaže. Tá hovorí o tom, že tam nemôže nič iné investor postaviť a prevod bude urobený len vtedy, keď bude zo stavebno-technického hľadiska jasné, že ide o bytový dom.

Antal zároveň načrtol, že v budúcnosti by mohli v meste pribudnúť ešte aj ďalšie nájomné byty. ,,Myslím si, že je úlohou mesta budovať nájomné byty, a verím, že ešte počas tohto volebného obdobia príde k výstavbe nájomného bytu," dodal s tým, že by mal byť situovaný v lokalite Sever.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM