Správy Samospráva

Nová žiarska páka na kamióny? Kamery zachytia každé auto, ktoré vojde do mesta

Kamerami na vstupe do Žiaru chcú podľa náčelníka žiarskych mestských monitorovať tranzitujúce kamióny. Prispieť ale majú aj bezpečnosti v meste.

Ilustračný obrázok k článku Nová žiarska páka na kamióny? Kamery zachytia každé auto, ktoré vojde do mesta
Zdroj: TASR

Kamery monitorujúce výjazd vozidiel zo Žiaru nad Hronom v smere do Ladomerskej Viesky a vjazd doň by mali byť už o niekoľko týždňov realitou. Náčelník Mestskej polície v Žiari nad Hronom Róbert Šiška priblížil, že budú umiestnené na Ulici SNP pri kaštieli.

Okrem toho, že budú tieto kamery zaznamenávať evidenčné čísla vozidiel, budú tiež vedieť rozlíšiť, či ide o osobné alebo nákladné vozidlo. Podľa Šišku kamery výraznou mierou prispejú k bezpečnosti v meste. Takisto chcú vďaka nim potláčať organizovanú trestnú činnosť na území mesta a analyzovať pohyb nákladných vozidiel v meste.

,,V prípade, že budeme vedieť rozlíšiť nákladné vozidlá, chceli by sme ako ďalší efekt využiť aj to, že by sme presadili, aby boli na vjazde do mesta z diaľnice umiestnené značky zákaz prejazdu nákladných vozidiel, aby nebola neúmerne zaťažovaná Ulica SNP," naznačil náčelník.

Celkovo je ich naplánovaných v meste osem, po dve v štyroch lokalitách. Na kúpu prvých dvoch kamier sa mestu vlani podarilo získať dotáciu 10 000 eur z ministerstva vnútra. Ako uviedol Šiška, tento rok sa mesto opäť uchádza o dotáciu, aby mohlo doplniť aj ďalšie kamery na nemonitorovaných vstupoch do mesta a výstupoch z neho. ,,Ten projekt má zmysel len vtedy, keď sa zrealizuje celý, pretože inak môže auto použiť nemonitorovaný vstup do mesta alebo výstup," podotkol.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM