Barbara Dallosová Kultúra

Najkrajší mesiac v Žiari s bohatou ponukou podujatí: 10 akcií, na ktorých by ste nemali chýbať!

Niekedy padne dobre aj papučový večer, nič však nedobije baterky tak, ako vyčistiť si hlavu na zaujímavej akcii. Preštudujte si už teraz, čo všetko sa dá v máji zažiť v Žiari nad Hronom.

Ilustračný obrázok k článku Najkrajší mesiac v Žiari s bohatou ponukou podujatí: 10 akcií, na ktorých by ste nemali chýbať!
Foto: Kristína Debnárová

Koncert pre mamu

5. mája o 17:00 hod., Divadelná sála MsKC
Hudobno-tanečno- dramatické tematické predstavenie ZUŠ Z.S.Parákovej s originálnym živým doprovodom ľudového umelca Michala Smatanku na motívy ľudovej rozprávky O dvanástich mesiačikoch.

MS v plesových choreografiách, exhibíciách a showdance

7. mája (predkolá od 15:30 hod., galavečer o 19:00 hod.), Hlavná sála MsKC
Majstrovstvá sveta v plesových choreografiách, exhibíciách a showdance bude hostiť naše mesto. Tých najlepších z najlepších v krajine si vychutnáme v žiarskom MsKC.

Koncert: Barbora Hazuchová

7. mája o 19:00 hod., U Shakespeara (MsKC)
Malá scéna MsKC pozýva na akustický koncert finalistky poslednej série Superstar Barbory Hazuchovej v sprievode klavíristu Mareka Masarika. Výnimočná až domácka atmosféra kaviarne U Shakespeara vám umožní dotknúť sa tých najväčších svetových hitov vo výnimočnom podaní talentovanej speváčky.

Európske solárne dni 2016

9. od 13. mája, Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella
Tematické popoludnia venované našej materskej hviezde – Slnku.13:00 – 19:00 hod. – Prechod planéty Merkúr popred Slnko. Verejné pozorovanie astronomickou technikou. 16:00 – premiéra audiovizuálneho filmu Jeho jasnosť Slnko.

Literárčenie s Róbertom Miklom

17. mája o 18:00 hod., Čajovňa za rohom
Známy žiarsky spevák, muzikant a textár a poét Róbert Mikla ako hosť Literárčenia Natálie Novotnej v Čajovni za rohom.

Muzikál: Atlantída

17. mája o 19:00 hod., Dom kultúry (Námestie Matice slovenskej)
Najnovší slovenský muzikál, plný skvelých hereckých, speváckych a tanečných výkonov na pozadí hudby Mira Žbirku. Počin sľubuje strhujúci dej, množstvo energie a samozrejme, známe melódie.

Strunobranie 2016

21. mája od 10:00 hod., Pohronské osvetové stredisko
Regionálna súťažná nepostupová prehliadka neprofesionálnych hudobných skupín a sólistov mládeže a dospelých z okresov Žiar nad Hronom, Žarnovica, Banská Štiavnica. Príďte si pozrieť výkony talentov z nášho regiónu.

Pálenica Borisa Filana

25. mája o 18:00, U Shakespeara (MsKC)
Boris Filan prichádza so svojimi zážitkami z ciest po svete, so spomienkami na mladosť a zábavnými príbehmi svojej rodiny. Hosťom programu je Oliver Filan. Otec a syn, ktorí spolu cestovali po Amerike, Rusku, Austrálii, Maroku a každý zvlášť po Južnej Kórei.

Maurícius (cestopisno-relaxačný program)

26. mája o 19:00 hod., Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella
Pásmo, ktoré predstaví nádherný ostrov v Indickom oceáne, ktorý je nielen najhustejšie obývaným africkým ostrovom, ale aj prekvapivo rozvinutou krajinou, kde v harmónii vedľa seba žijú ľudia rôzneho pôvodu i náboženstiev. Zoznámte sa s jeho históriou a umením, objavte jeho krásy.

Žiarsky Deň detí 2016

28. mája od 10:00 hod., Mestský park Štefana Moysesa
Tradičné celomestské oslavy sviatku všetkých detí sľubujú divadelné rozprávočky pre malých aj veľkých a samozrejme, neodmysliteľné nafukovacie atrakcie, skákadlá, hry, tvorivé dielničky a súťaže.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM