Katarína Reiterová Kultúra

Trnavohorská tekvica: Bodoval 50 kilový kúsok, ale aj rozprávková expozícia

Pozrite aké parádne kúsky sa podarili dopestovať záhradkárom v Trnavej Hore a okolí. Svoju jesennú úrodu takto prezentujú už od roku 2008.

Ilustračný obrázok k článku Trnavohorská tekvica: Bodoval 50 kilový kúsok, ale aj rozprávková expozícia
Zdroj: Dnes24.sk

Prvý októbrový víkend patril v Trnavej Hore záhradkárskej výstave Trnavohorská tekvica. V tomto termíne ho organizuje už od roku 2008 v priestoroch Domu kultúry Jalná občianske združenie Spoločne pre obec, obec nám s cieľom prezentovať výsledky pestovateľského úsilia nielen občanov Trnavej Hory, ale aj širšieho okolia.

V tomto roku sa výstavy zúčastnilo 29 vystavovateľov prevažne z Trnavej Hory, z toho dvaja kolektívni vystavovatelia – miestna materská a základná škola. Vo vyhlásených šiestich súťažných kategóriách bolo prezentovaných celkom 49 súťažných exponátov či expozícií.

Títo trnavohorci bodovali

Víťazstvo vo všetkých kategóriách si odniesli miestni vystavovatelia. V kategórii Zelenina v hodnotení poroty víťazstvo získala Materská škola Trnavá Hora za zmes koreňovej zeleniny. V kategórii Ovocie sa na 1. priečke umiestnili jablká ´Golden delicious´ rodiny Rudolfa Trokšiara. Kategóriu Kvety a kvetinové aranžmány zaslúžene vyhrali ruže pestovateľky Evy Balážovej. Kategóriu O najťažšiu tekvicu vyhral Ján Ďaďo vďaka tekvici odrody Goliáš s hmotnosťou 50, 3 kg. Najkrajšie vystavené tekvice boli od Mateja Homolu.

Expozícia ako z rozprávky

V kategórii O najkrajšiu expozíciu zvíťazila rodina Janky a Pavla Červienkovcov, ktorá pripravila nápaditú expozíciu na motívy rozprávky Ako dedko ťahal repku. Táto expozícia získala aj najviac návštevníckych hlasov – z celkového počtu 345 odovzdaných hlasov je patrilo 94 hlasov a odniesla si tak aj Cenu návštevníkov. Za pozornosť však stáli aj ďalšie vystavované exponáty a celková úprava priestorov domu kultúry a sprievodná ponuka. Z. Harmanová

Trnavohorská tekvica
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM