Stanislav Černák Rôzne

Motoristi, dobré správy: Obchvat Detvy sa už môže začať stavať!

Výstavba časti rýchlostnej cesty R2 na strednom Slovensku, ktorá má tvoriť obchvat Detvy, sa môže začať. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) podpísala v utorok 12. novembra zmluvu s víťazom súťaže.

Ilustračný obrázok k článku Motoristi, dobré správy: Obchvat Detvy sa už môže začať stavať!
Zdroj: TASR

Víťazom súťaže je združenie stavebných firiem Strabag, Doprastav a Váhostav-SK. Cena za tento vyše 10-kilometrový úsek zo Pstruše po Kriváň je 177,96 milióna eur. „Výstavba rýchlostnej cesty R2 pri Detve bude spolufinancovaná z rozpočtu Európskych spoločenstiev – Štrukturálneho fondu a zo štátneho rozpočtu,“ priblížil hovorca NDS Marcel Jánošík.

Štát pritom pôvodne odhadoval náklady na výstavbu cesty vo výške 226,7 milióna eur. Úsek cesty sa nachádza na trase medzi Zvolenom a Lučencom a podľa predpokladov by sa mal stavať dva roky. Náročnosť stavby podľa diaľničiarov spočíva v tom, že sa na nej nachádza veľký počet dlhších mostných objektov. Konkrétne je na úseku 13 mostov a tri križovatky.

Rýchlocesta má odbremeniť od náporu áut súčasnú cestu prvej triedy, ktorá prechádza cez obce Pstruša a Detva. Táto lokalita je zároveň dlhodobo považovaná za nehodový úsek.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM