Barbara Dallosová Správy

Mladí žiarski záchranári všetkým vytreli zrak: Takto sa predviedli na národnej súťaži!

Celoslovenská Súťaž družstiev dobrovoľných zdravotníkov má každoročne aj svoje žiarske zastúpenie. Ani tento rok to nebolo inak. Mladučké zloženie nášho tímu sa za svoje výkony rozhodne nemusí hanbiť...

Ilustračný obrázok k článku Mladí žiarski záchranári všetkým vytreli zrak: Takto sa predviedli na národnej súťaži!
Zdroj: Dnes24.sk

Žiarske talenty

Tento rok sa v Nitre stretlo 24 súťažných tímov. Hoci vrchná veková hranica účastníkov stanovená nie je, náš tím bol mladučký už na prvý pohľad. Šesťčlenná zostava Žiarčanov to ale poriadne roztočila. Tím v zložení Martina Lovčičanová, Erika Karulová, Martin Krč, Timea Debnárová, Jozef Kováč a kapitán Jakub Medveď si v početnej konkurencii vyslúžili krásne tretie miesto.

Zachraňovali aj v cudzom jazyku

Keďže víťazný tím reprezentuje krajinu na európskej súťaži, disciplíny mladým zdravoťákom nedali vydýchnuť. ,,Celoeurópska súťaž prebieha v anglickom jazyku, dostanú v ňom inštrukcie, musia komunikovať iba po anglicky,“ vysvetľuje riaditeľka žiarskeho červeného kríža Alica Jasenáková. ,,Preto je akousi prípravou, že aj na celoslovenskej súťaži je vždy jedno stanovisko, kde sa komunikuje len v angličtine,“ dodáva.

Budúci lekári?

Podľa Jasenákovej bola úroveň našich súťažiacich vždy vysoká. V roku 2006 dokonca reprezentovali Slovensko v talianskom Assisi na európskom kole. ,,Z týchto mladých ľudí nám často vyrastajú lekári, aj niekoľko členov tohtoročného tímu sa hlásilo na medicínu,“ hovorí Jasenáková. ,,Škoda len, že málokto z nich potom zostáva pôsobiť v Žiari,“ polemizuje na záver.

Dobrovoľní zdravoťáci zo Žiaru patria medzi najlepších na Slovensku!
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM