Katarína Reiterová Rôzne

Mesto ustúpilo kritike: Fontánový kvetináč to má zrátané!

Kritické hlasy občanov donútili mesto konať. Kvetináč, ktorý v minulom roku zakrýval nefunkčnú fontánu na Námestí Matice slovenskej v Žiari nadobro zmizne. Mesto našlo iné riešenie. Stáť by malo 2 000 eur. Pozrite, čo bude v strede námestia namiesto muškátov.

Ilustračný obrázok k článku Mesto ustúpilo kritike: Fontánový kvetináč to má zrátané!
Foto: Peter Kováč

Ešte vlani začiatkom leta dalo mesto prekryť nefunkčnú fontánu na námestí kvetináčom, respektíve kovovou konštrukciou, v ktorej boli uložené kvetináče. Na známej sociálnej sa však ozývali Žiarčania, ktorí chceli nápravu.

„Zmena k horšiemu“, „katastrofa“ či „strašné“. Takéto a podobné odkazy vtedy písali obyvatelia mesta. „Keďže som v minulom roku sledoval verejné diskusie, kde väčšina žiarskej verejnosti nebola spokojná s kvetináčom a žiadala radšej opraviť fontánu, rozhodli sme sa, že ju v jarných mesiacoch opravíme,“ povedal nám zastupujúci primátor Peter Antal a dodal, že oprava by sa mala byť uskutočnená ešte tento mesiac a od apríla by mala fontána opäť fungovať ako v minulosti.

„Predpokladaná suma, ktorú vynaložíme na opravu fontány je asi 2 000 eur,“ uviedol Antal a dodal, že oprava fontány na námestí nebude tohto roku jedinou. „Rád by som dal opraviť aj fontánu v Parku Štefana Moysesa, ktorá už roky nefunguje,“ dodal zastupujúci primátor.

Na našej stránke ešte vlani hlasovalo 925 ľudí za či proti fontáne. Ako to vtedy skončilo sa dočítate TU: Fontánový kvetináč zmení imidž: Muškáty to majú zrátané

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM