Barbara Dallosová Rôzne

Maturitné tablá á la Žiar: Pozrite, čo všetko nájdete na námestí

K máju neodmysliteľne patria aj maturitné tablá vo výkladoch lemujúcich žiarske námestie. Boli sme sa pozrieť, či ich tam nájdete tento rok.

Ilustračný obrázok k článku Maturitné tablá á la Žiar: Pozrite, čo všetko nájdete na námestí
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk

Je to len pár dní, čo sa cez Žiar preháňali neprehliadnuteľné skupinky maturantov. Rapkáče, klobúky, ale najmä – radosť. Stopa po nich ale určite ešte nejaký čas zostane – vo výkladoch okolo námestia. V posledných rokoch sa študenti v originalite predbiehajú a tablá už nie sú len výstavka fotiek ale malé umelecké diela. Minulý rok pobavilo celé Slovensko veľkoplošné tablo banskobystrických študentov na autobuse mestskej hromadnej dopravy.

Žiarski maturanti zostali tento raz verní klasike. Na prechádzke po námestí narazíte na tri tablá, z toho všetkými sa môže popýšiť Súkromná stredná odborná škola technická. Na jednom z tabiel visí aj maturant Rasťo (19) :Tablo som navrhoval konkrétne ja a po vytvorení návrhu som to doniesol do školy, kde si chalani povedali čo im tam vadí a čo treba poupravovať. Tablo sme robili na poslednú chvíľu ale bola to jedna z mála vecí na ktorých sme sa zhodli fakt že všetci. A ako v dobrom kolektíve nebol ani náznak hádky.

Ak viete o ďalších maturitných tablách v Žiari, pošlite nám fotografie na ziar@global24.sk

Maturitné tablá á la Žiar: Pozrite, čo všetko nájdete na námestí
3
Galéria
Foto: Barbara Dallosová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM