Barbara Dallosová Rôzne Správy

Máte doma predškoláka? Dôležité INFO o zápise do žiarskych škôl

Rodičia budúcich prváčikov, zbystrite. Mesto zverejnilo termín aj informácie k zápisom do žiarskych základných škôl.

Ilustračný obrázok k článku Máte doma predškoláka? Dôležité INFO o zápise do žiarskych škôl
Zdroj: TASR

Podľa zákona prebieha zápis do základných škôl v termíne od 1. apríla do 30. apríla. Žiarska radnica na svojich oficiálnych stránkach informuje, že v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta budú tento rok zápisy prebiehať hneď prvého apríla, a to od deviatej ráno do šiestej večer.

Reč je o troch základných školách spadajúcich pod mesto, a to ZŠ Ul. Dr. Janského (jednotka), ZŠ Ul. M.R. Štefánika (dvojka) a ZŠ Jilemnického (štvorka).

Ako zdôrazňuje radnica, na zápis rodičia nesmú zabudnúť priniesť občiansky preukaz zákonného zástupcu, rodný list dieťaťa a v prípade zdravotne postihnutého dieťaťa aj doklad o jeho zdravotnom postihnutí.

Podľa zákona žiak plní povinnú školskú dochádzku v základnej škole v školskom obvode, v ktorom má trvalé bydlisko, ak sa zákonný zástupca nerozhodne inak. ,,Riaditeľ spádovej školy (školský obvod) je povinný prednostne prijať na plnenie povinnej školskej dochádzky žiakov, ktorí majú miesto trvalého pobytu v školskom obvode spádovej školy, a to až do výšky maximálneho počtu žiakov v triede príslušného ročníka," ozrejmuje mesto.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM