Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si aktuálne futbalové výsledky v regióne!

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. liga, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Pozrite si aktuálne futbalové výsledky v regióne!

II. LIGA

32. kolo – 25. 5. o 17.00 h:

Trnava B – Pohronie 1:2 (1:0)
Góly: M. Mikovič – M. Adam, M. Páleník

Už v 6. minúte M. Sepeši zle predĺžil hlavou na J. Maleca a sám M. Mikovič v čistej šanci na šťastie hostí zaváhal. V 8. minúte vypálil tesne nad brvno R. Ciprys a v následnom protiútoku P. Orolín našiel P. Abraháma, ktorý však mieril vedľa. V 21. minúte nebezpečne vypálil F. Tomovič, neskôr na druhej strane rovnako nebezpečne odpovedal P. Orolín, ale v oboch prípadoch vynikli brankári. V 40. minúte spravil hrubú chybu R. Paraj a jeho prihrávku domov pohodlne zužitkoval M. Mikovič, ktorý poslal domácich do vedenia.

V 47. minúte mali domáci ďalšiu šancu, keď lopta tancovala na päťke, ale v sieti neskončila. V 54. minúte trafil M. Adam exkluzívnou strelou z 30 metrov k žrdi a skóre zápasu sa vyrovnalo. Od tohto momentu hostia prevzali iniciatívu. V 60. minúte nádherne vystrelil P. Orolín, ale brankár jeho pokus vyrazil. V 68. minúte poslal aktívny P. Orolín z ľavej strany prudký center, M. Páleník dorazil loptu do siete a Pohronie viedlo 1:2. V 73. minúte si P. Orolín narazil s M. Páleníkom a trafil spojnicu domácej brány a v 77. minúte pekne natiahol brankára L. Pelegrini. Do konca zápasu už hostia výsledok udržali, pripísali si veľmi dôležité tri body a udržanie sa v druhej lige je tak stále reálnejšie. Posledné kolo odohrajú v sobotu o 17:00 hod., keď doma privítajú silného súpera z Prešova.

12. Šamorín 32 7 7 18 29:54 28

Ďalšie výsledky: Podbrezová – R. Sobota (3:1), Prešov – L. Mikuláš (1:1), Senec – Dubnica (0:1), Bardejov – Šaľa (1:2), Michalovce – Šamorín (3:0)

MAJSTROVSTÁ REGIÓNU STRED

Dohrávka 23. kola – 21. 5. o 17.00 h:

Nová Baňa (9) – Rakytovce (4) 1:1 (1:1)
Góly: M. Marek – P. Murín

Domáci podali slabý výkon, ktorý však proti Rakytovciam stačil aspoň na bodový zisk. V 26. minúte sa Nová Baňa ujala vedenia, keď L. Gočala našiel M. Mareka a ten nekompromisne rozvlnil sieť. V 39. minúte hostia peknou kombináciou vyšachovali domácu obranu a P. Murín vyrovnal. V 2. polčase sa hral futbal prevažne medzi šestnástkami a za zmienku stojí iba M. Kminiakova strela, ktorá skončila na brvne. Po odpískaní konca zápasu dostal M. Tóth z Novej Bane ešte zbytočnú červenú kartu za protesty.

25. kolo – 25. 5. o 17.00 h:

Pohronie B – Dolná Tížina 2:1 (0:0)
Góly: P. Hanus, M. Gregáň – M. Milec

Pohronie B nastúpilo proti najlepšiemu súperovi jarnej časti, čo sa potvrdzovalo aj na ihrisku. Hostia hrali od začiatku technický a kombinačný futbal s veľmi dobrým pohybom. Hrozili najmä po strelách ich najlepšieho hráča M. Fila, ktorý v 1. polčase 3-krát nebezpečne ohrozil domáceho brankára T. Lehockého, ale ten jeho strely aj s prispením obrany pokryl. Pohrončania sa dostávali pred súperovho brankára iba sporadicky a hrozili najmä po štandardných situáciách, keď dve výborné príležitosti nepremenili T. Macejko ani M. Bodor.

V 2. polčase sa hra vyrovnala. Domáci zlepšili pohyb na ihrisku, v osobných súbojoch boli dôraznejší a úspešnejší. V 50. minúte udreli prvý krát, keď sa na ľavej strane šikovne uvoľnil M. Gregáň, prihral pred bránu hostí a nikým nekrytý P. Hanus otvoril skóre zápasu. V 60. minúte sa k odrazenej lopte dostal opäť M. Gregáň, ktorý sa z 20 metrov oprel do lopty a prízemnou strelou zvýšil na 2:0. V 74. minúte urobili domáci hráči zbytočný faul pri autovej čiare. Hostia zahrali priamy kop do pokutového územia a vysoký M. Milec znížil na 1:2. Domáci si vytvorili ešte viacero šancí, ktoré však už nedokázali premeniť. Po góle volali najmä akcie R. Hudeca a J. Dobrotu. Domáci si za predvedený disciplinovaný, taktický a bojovný výkon zaslúžia pochvalu. V nedeľu cestujú do Makova, kde ich čaká ďalší ťažký zápas proti lídrovi tabuľky.

Nová Baňa – Čadca 1:0 (1:0)
Góly: E. Jenes (11 m)

Domáci vstúpili do prvého polčasu s nasadením a už v 7. minúte otvorili E. Jenes gólový účet, keď premenil pokutový kop. Faulujúci hráč navyše obdržal od rozhodcu druhú žltú a následne aj červenú kartu, čím sa domáci dostali do početnej prevahy. Prvú dobrú šancu si vypracoval M. Kminiak, neskôr strela M. Mareka smerovala tesne vedľa a akcia v podaní N. Baráka skončila v žrdi. V druhom polčase sa osmelili aj hostia, ale ich akcie väčšinou končili na šestnástke domáceho mužstva. V ďalšom priebehu trafil N. Barák opäť iba žrď a svoje sľubné šance zahodili aj L. Gočala a M. Krammer. Zápas tak nakoniec rozhodla penalta v úvode zápasu a domácich množstvo nepremenených šancí mrzieť nemusí.

16 Tisovec 27 5 1 21 28:43 16

Ďalšie výsledky: Lučenec – Rakytovce (3:1), K. N. Mesto – L. Štiavnica (0:3), Bytča – Makov (0:0), Badín – Tisovec (2:1), Kalinovo – Brusno (3:1), Z. Poruba – Krásno (0:2)

IV. LIGA JUH

Žarnovica – Štiavnické Bane 4.1 (2:0)
Góly: J. Šopa, J. Žiak, M. Laurov, M. Ometák – S. Haboš

Domáci podali veľmi dobrý výkon a zaslúžene zvíťazili. V prvom polčase strelil úvodný gól J. Šopa, keď v 20. minúte skončila jeho strela v sieti. Potom hra zo strany domácich mierne upadla, ale v závere polčasu strelou z diaľky J. Žiak zvýšil na 2:0. V druhom polčase opäť domáci dominovali a dočkali sa aj tretieho gólu v podaní M. Laurova. Hosťom sa síce podarilo skorigovať zásluhou S. Haboša, ale posledné slovo mala aj tak Žarnovica, keď na konečných 4:1 upravil výsledok M. Ometák.

14 Hnúšťa 23 3 2 18 16:72 11

Ďalšie výsledky: Kováčová – Fiľakovo (1:3), Detva – Revúca (0:0), Hnúšťa – V. Krtíš (0:1), Poltár – Vinica (1:2), Divín – Málinec (3:1), Zvolen – voľno, Podbrezová B – voľno

V. LIGA SKUPINA C

23. kolo – 25. 5. o 17.00 h:

Medzibrod – Repište 3:1 (1:0)
Góly: I. Pipich, T. Klinec 2× – M. Karvaš

V Medzibrode sa odohral bojovný zápas, ktorý hneď v úvodných minútach poznamenalo zranenie kanoniera hostí P. Ulbríka. V ďalšom priebehu sa hra prelievala zo strany na stranu a domácim vyšlo niekoľko pekných akcií, z ktorých aj 3-krát skórovali. Hostia bez svojej útočnej opory dokázali skórovať len raz v podaní M. Karvaša.

14 Dudince 22 1 3 18 16:63 6

Ďalšie výsledky: Šalková – Hrochoť (1:2), S. Ľupča – Podlavice (0:2), Hriňová – Jakub (4:0), Č. Balog – Priechod (1:3), Dudince – Pliešovce (0:2), Sásová – Krupina (5:1)

I. TRIEDA

Predohrávka 26. kola – 23. 5. o 17.30 h:

Tekovská Breznica – Lovča 0:2 (0:1)
Góly: M. Páleník, M. Rapčan

Technicky zdatnejší hostia boli v zápase lepším mužstvom, ale svoje šance si vypracovali aj domáci. Lovča na rozdiel od Tekovskej Breznice tie svoje dokázala aj premeniť a boj o prvú priečku z Hornou Vsou tak naďalej pokračuje.

Hodruša-Hámre – Janova Lehota 7:1 (6:1)
Góly: R. Bocian, V. Pleško, M. Frim, T. Gulaša (11 m), R. Galeta 2×, P. Kapusta – M. Karásek

V Hodruši-Hámre to bola jasná záležitosť domáceho celku. Hostia sa síce ujali vedenia, ale domácich to vôbec nerozhodilo a vo zvyšnej časti zápasu 7-mimi gólmi jednoznačne rozhodli o svojom víťazstve.

Lutila – Horná Ves 1:2 (1:1)
Góly: M. Chromík (11 m) – J. Hric, vlastný gól (M. Poliak)

Domáci podali jeden z najlepších výkonov v sezóne, ale aj napriek tomu prehrali. Hostia sa ujali vedenia, keď sa presadil J. Hric. Hneď po góle v 26. minúte dostal R. Majer červenú kartu a domáci išli do desiatich. Napriek nepomeru na ihrisku sa im podarilo vyrovnať, keď M. Chromík premenil nariadený pokutový kop. V druhom polčase bola hra vyrovnaná a o všetkom nakoniec rozhodol nešťastný vlastný gól M. Poliaka, ktorý poslal hostí do vedenia. V 84. minúte musela byť privolaná sanitka, keďže V. Širáň z Hornej Vsi sa v súboji vážnejšie zranil. Po 30-minútovom prerušení sa zvyšok zápasu už výsledok nemenil a Horná Ves v Lutile uspela v pomere 1:2.

Lovča – Veľká Lehota 4:1 (2:0)
Góly: T. Matuška, J. Páleník, R. Neuschl, M. Páleník – M. Hudec

Hliník nad Hronom – Slaská 2:1 (1:0)
Góly: M. Bujna, I. Minyu – M. Debnár

V prvom polčase boli lepší domáci a svoju snahu aj zúročili na vedúci gól. V druhom polčase však Slaská zavrela domácich na ich polovici a snažila sa zápas vyrovnať. Z tlaku hostia nakoniec nevyťažili nič, ale práve naopak, z rýchleho brejku domácich inkasovali aj druhý gól. Neskôr mohol P. Mališ zvýšiť už na 3:0 v prospech Hliníka, ale z pokutového kopu trafil do žrde. Následne sa Slaskej podarilo skórovať na 2:1 a aj napriek nastrelenému brvnu a veľkému úsiliu o vyrovnanie počas celého druhého polčasu všetky body ostali v Hliníku.

Rudno nad Hronom – Voznica 0:5 (0:5)
Góly: J. Arvaj 2×, M. Kúšik, M. Blaho, Ľ. Laurov

Župkov – Tekovská Breznica 1:7 (1:3)
Góly: P. Sartoris – J. Petráš 2×, T. Galbavý 2×, P. Mikuška, J. Galbavý, Říha

Kremnica – Brehy 4:2 (2:2)
Góly: M. Ľachký 2×, P. Ďurica, R. Urgela – Š. Vozár, I. Tužinský

V prvom polčase sa domáci pomerne rýchlo ujali vedenia, ale hosťom sa podarilo výsledok otočiť vo svoj prospech. Do konca polčasu Kremnica ešte dokázala vyrovnať na 2:2. V druhom polčase mali domáci miernu prevahu, ktorú v závere polčasu pretavili aj do dvoch rozhodujúcich gólov, na ktoré už hostia odpovedať nestihli.

II. TRIEDA SEVER

Šašovské Podhradie – Ladomerská Vieska 0:1 (0:1)
Góly: J. Mišuta (11 m)

Šašov potrápil favorita zápasu a vo vyrovnanom stretnutí mohol kľudne aj zvíťaziť. Šance sa striedali na oboch stranách, no nakoniec rozhodol pokutový kop v 30. minúte, ktorý premenil J. Mišuta.

Trnava Hora – Kremnické Bane 0:8 (0:5)
Góly: J. Mazúr 4×, J. Weiss 2×, R. Knapp, D. Kostoláni

Nevoľné – Krahule 2:5 (1:4)
Góly: T. Heriban, P. Koniar – M. Tokár 2×, M. Kollár 2×, M. Schmidt

Okrem nepríjemného faulu na domáceho brankára sa na Nevoľnom odohral slušný zápas, ku ktorého svojím korektným výkonom prispeli aj rozhodcovia. Domáci sa ujali vedenia zásluhou T. Heribana, ale hostia za pár minút odpovedali gólovou hlavičkou M. Kollára. Od tohto momentu Krahule prevzali hernú iniciatívu a 2 gólmi M. Tokára a M. Schmidta súperovi odskočili. V závere polčasu navyše M. Tokár strelil domácim aj „gól do šatne“. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale skórovali opäť hostia, keď M. Kollár prikrášlil priebežný stav zápasu už na 1:5. V samom závere domáci už len skorigovali v podaní P. Koniara na 2:5.

Hronská Dúbrava – Ihráč 2:3 (2:2)
Góly: J. Cibuľa, M. Lacko – Ľ. Matuška, J. Kubík, P. Gajdoš

Domáci zo začiatku ovládli hru a dvomi gólmi si vytvorili aj pohodlný náskok. Hostia však ešte do konca polčasu dvomi rýchlymi brejkovými akciami výsledok vyrovnali na 2:2. V druhom polčase rozhodla o osude zápasu až posledná minúta, v ktorej po chybe domáceho brankára P. Gajdoš rozhodol o víťazstve Ihráča.

Stará Kremnička – Pitelová 2:4 (0:3)
Góly: M. Paller 2× (raz 11) – M. Henžel 3×, A. Paučo

Hostia prišli na derby zápas nabudení a po dvoch voľných víkendoch aj oddýchnutí. Od 1. minúty nepustili domácich do ničoho a do ich bránky vsietili 3 góly. Najväčšiu šancu domácich mal J. Osvald, ktorý však v čistej šanci trafil iba brankára hostí. Do druhého polčasu domáci vstúpili lepšie, pridali na dôraze a snažili sa skorigovať nepriaznivý stav. Po chybe v obrane však opäť inkasovali a výsledok už vyzeral naozaj hrozivo. V záverečných minútach dostal F. Ponický červenú kartu a domácim sa podarilo najprv z penalty a potom z priameho kopu znížiť v podaní M. Pallera na 2:4. Naviac sa však už Stará Kremnička nezmohla a hostia si za bojovný výkon 3 body zaslúžili. Situácia na čele tabuľky sa tak vyrovnáva a o postup sa spolu so Starou Kremničkou pobije aj Ladomerská Vieska.

Góly: M. Žoltický, M. Michalov – P. Číž

V prvom polčase hrali domáci lepšie a strelili aj úvodný gól. Hostia z Banskej Štiavnici však neskôr vyrovnali, ale v závere prvého polčasu sa Ostrý Grúň presadil ešte raz v podaní M. Michalova. V druhom polčase sa hostia usilovali vyrovnať a domáci hrozili z brejkov. Gól však už nepadol ani na jednej strane a 3 body tak patria domácemu mužstvu.

Prestavlky – Horné Hámre 1:4 (1:1)
Góly: M. Beňo – T. Šmondrk, M. Herko, V. Majsniar, S. Truska

Dolná Trnávka – Malá Lehota 3:3 (0:2)
Góly: P. Kopčan 3× – J. Adamec 2× (raz 11 m), M. Holička

Domáci v oklieštenej zostave vstúpili do zápasu veľmi zle a hosťom dovolili streliť 2 rýchle góly. V druhom polčase sa im podarilo v podaní P. Kopčana skorigovať na 1:2, ale v 72. minúte hostia po premenenej penalte opäť viedli o 2 góly. Muž zápasu P. Kopčan však do konca zápasu zavŕšil svoj hat-trick a pre Dolnú Trnávku vybojoval aspoň bod v podobe remízy 3:3.

Bzenica – Banská Belá 7:0 (3:0)
Góly: T. Bielik 3×, J. Mališ, M. Kliman, M. Demko 2×

Bzenica si hladko poradila s Banskou Belou. V prvom polčase to bolo individuálne predstavenie T. Bielika, ktorý hat-trickom vytvoril domácim pohodlný náskok. V druhom polčase zahodil M. Leba pokutový kop, ďalšie góly pridali J. Mališ a M. Kliman a svoj úspešný návrat po zranení zaznamenal M. Demko, ktorý dvomi gólmi uzavrel skóre zápasu na konečných 7:0.

Prenčov – Prochot 4:0 (1:0)
Góly: M. Chovan, M. Blahút (11 m), R. Blahút, Š. Beňovic

Hostia nastúpili len s 10 hráčmi, ale aj tak dokázali v prvom polčase domácim pomerne úspešne odolávať. Prenčov sa totiž presadil len raz v podaní M. Chovana. V druhom polčase domáci pridali na aktivite, z veľkého množstva šancí 3 premenili aj na góly a aj napriek sympatickému a bojovnému výkonu hostí zvíťazili.

Sklené Teplice – Vyhne 0:7 (0:3)
Góly: M. Kašiar 4×, J. Vanko, M. Osika, L. Bosák

1. Bzenica 19 16 2 1 94:17 50
2. Prenčov 18 13 1 4 54:32 40
3. Vyhne 18 12 3 3 60:22 39
4. Horné Hámre 19 11 0 8 48:31 33
5. Dolná Trnávka 19 9 4 6 67:43 31
6. Banská Štiavnica 18 9 4 5 57:36 31