Ľudovít Havra Futbal

KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. liga, Majstrovstvá regiónu stred, IV. LIGA JUH, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PREHĽAD: Aktuálne futbalové výsledky v regióne
Zdroj: Webnoviny.sk

II. LIGA

14. kolo – 20. 10. o 14.00 h:

Pohronie – Bardejov 1:1 (0:0)
Góly: M. Páleník – V. Palša

Pri Hrone sa odohral dobrý zápas, v ktorom domáce Pohronie vybojovalo cenný bod. Prvú veľkú šancu zahodil Bardejov, keď J. Zápotoka napálil loptu do brvna a z následného protiútoku mohol skórovať R. Paraj, ale súperovu bránu prestrelil. V 10. a 20. minúte spálili veľké šance hostí V. Andraščík. V 30. minúte nastrelil brvno domáci P. Rybanský. V druhom polčase začali aktívnejšie domáci, ale V. Bobor zakončil akciu len do bočnej siete. V 55. minúte padol prvý gól zápasu, keď V. Palša po rohu poslal hostí do vedenia. Hostia mohli potom zápas rozhodnúť, ale D. Azevedo ani V. Andraščík svoje brejky nevyužili. A tak v 73. minúte prišiel trest a M. Páleník hlavou vyrovnal na konečných 1:1.

12 MFK Liptovský Mikuláš 14 5 0 5 9 8:25

Ďalšie výsledky: Prešov – Senec (0:0), L. Mikuláš – Michalovce (1:1), R. Sobota – Šamorín (0:0), Dubnica n. Váhom – Šaľa (1:1), Trnava B – Podbrezová (0:2)

MAJSTROVSTVÁ REGIÓNU STRED

12. kolo – 20. 10. o 14.00 h:

Makov – Nová Baňa 4:1 (2:0)
Góly: T. Korček, T. Kucej, E. Le Giang, J. Pavlica – M. Petráš (11 m)

Makov bol v zápase jasným favoritom, čo dokazoval počas celého stretnutia. Prvý gól padol v 20. minúte, keď domáci najprv trafili tyčku ale T. Korček sa už z dorážky nemýlil. Druhý gól padol v 36. minúte, keď domáci zužitkovali štandardnú situáciu. V druhom polčase domáci pokračovali v aktívnej hre a v 47. minúte po rohovom kope zvyšovali na 3:0. Štvrtý a konečný gól domácich padol v 76. minúte v podaní J. Pavlicu. V 82. minúte bol faulovaný M. Polák a z nariadenej penalty strelil M. Petráš aspoň čestný gól hostí.

Liptovská Štiavnica – Pohronie B 0:0 (0:0)

16 CSM Tisovec 14 3 1 10 17:22 10

Ďalšie výsledky: Rakytovce – Čadca (nehralo sa), D. Tížina – Lučenec (2:3), Tisovec – Bytča (5:0), Brusno – K. N. Mesto (1:0), Krásno n. Kysucou – Badín (1:0), Z. Poruba – Kalinovo (2:1)

IV. LIGA JUH

Štiavnické Bane – Detva 5:1 (0:1)
Góly: M. Lupták 2×, Š. Krčmárik 2×, M. Drexler – M. Karásek

Začiatok zápasu bol vyrovnaný a gólové šťastia sa usmialo na hostí, ktorí sa v 25. minúte dostali do vedenia. V zápase dokonca získali hernú prevahu, pretože domácich inkasovaný gól znervóznil. Hostia však svoju prevahu nedokázali využiť a ďalšie góly už nepridali. V druhom polčase prevzali vládu nad zápasom domáci, vytvorili si tlak a ukázali hosťom, ako sa strieľajú góly. Nepriaznivý výsledok z prvého polčasu otočili a pridali ešte ďalšie 4 góly, čoho výsledkom bol konečný stav v pomere 5:1.

Zvolen – Žarnovica 1:2 (0:0)
Góly: P. Ližbetin – P. Mikuška (11 m), R. Černák

V prvom polčase mali miernu prevahu domáci, ale brankár Žarnovice J. Herold podal výborný výkon. V druhom polčase sa hostia prebrali a zvýšili aktivitu. Prvý gól strelil P. Mikuška z pokutového kopu, pričom faulujúci hráč domácich M. Fraňa si za zákrok vyslúžil aj červenú kartu. Domáci sa však nevzdávali a podarilo sa im vyrovnať, keď sa po štandardnej situácii presadil P. Ližbetin. V 76. minúte však ušiel R. Černák a pekným gólom rozhodol zápas v prospech hostí.

14 Baník Veľký Krtíš 12 2 3 7 12:23 9

Ďalšie výsledky: Podbrezová B – Divín (5:3), Fiľakovo – Revúca (1:1), V. Krtíš – Kováčová (4:3), Vinica – Hnúšťa (9:0), Málinec – Poltár (4:0)

V. LIGA SKUPINA C

Repište – Slovenská Ľupča 1:0 (0:0)
Góly: M. Slaný

Domáci sa rozlúčili v poslednom domácom zápase jesene so svojimi divákmi tesným víťazstvom v pomere 1:0. Jediný gól zápasu vsietil v 61. minúte krásnou strelou M. Slaný. Týmto výsledkom potvrdilo Repište svoju domácu neporaziteľnosť a znovu sa stalo lídrom ligovej tabuľky.

14 Slovan Dudince 12 1 2 9 11:37 5

Ďalšie výsledky: Pliešovce – Medzibrod (2:1), Podlavice – Jakub (4:2), Priechod – Hriňová (2:1), Hrochoť – Č. Balog (0:2), Krupina – Dudince (4:1), Sásová – Šalková (1:1)

I. TRIEDA

Janova Lehota – Horná Ves 0:2 (0:0)
Góly: B. Neuschl, D. Karakačanov

Domáca Janova Lehota potrápila favorita z Hornej Vsi, ale body aj tak nezískala. Favorizovaný hostia rozhodli zápas až v druhom polčase gólmi B. Neuschla a D. Karakačanova.

Veľká Lehota – Hodruša-Hámre 1:0 (1:0)
Góly: M. Kocian

Diváci vo Veľkej Lehote videli veľmi pekný zápas v podaní oboch súperov. Domáci však podali o trochu lepší a hlavne bojovnejší výkon, ktorý im priniesol najtesnejšiu výhru v pomere 1:0.

Slaská – Lutila 0:1 (0:0)
Góly: M. Mokroš

V Slaskej sa odohral veľmi vyrovnaný zápas, pre ktorý by bola zrejme spravodlivejšia remíza, ale v úplnom závere, t. j. v 88. minúte zabezpečil 3 body pre Lutilu M. Mokroš, keď sa presadil z priameho kopu.

Voznica – Lovča 4:3 (1:2)
Góly: J. Arvaj 2×, M. Blaho 2× – R. Neuschl, M. Rapčan, M. Páleník

Tekovská Breznica – Hliník nad Hronom 4:0 (1:0)
Góly: M. Bicka 3×, P. Mikuška

Domáci pod taktovkou nového kapitána J. Juristiho boli v zápase jasne lepší a aj napriek množstvu nevyužitých gólových príležitostí zdolali svojho súpera v pomere 4:0, pričom o 3 góly sa postaral M. Bicka.

Brehy – Rudno nad Hronom 5:0 (4:0)
Góly: P. Gorbov 2×, M. Polc (11 m), P. Vozár, Š. Vozár

V Brehoch sa hralo susedské derby, v ktorom domáci rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase. V druhom polčase sa už zápas iba dohrával, pričom hostia podali veľmi slabý výkon a pôsobili neškodne.

Kremnica – Župkov 3:2 (1:2)
Góly: M. Lahký 2×, M. Chladný – M. Muha, Ľ. Rendla

Domáci nezačali najlepšie a po dvoch rýchlych protiútokoch hostí a chybách v obrane prehrávali 0:2. Do polčasu sa im však podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu. V 36. minúte sa hostia dostali do oslabenia, keď rozhodca ukázal P. Stribulovi červenú kartu. Druhý polčas patril jasne domácim, ktorí si vytvorili tlak a dvomi gólmi v poslednej 10-minútovke otočili stav na konečných 3:2.

Trnava Hora – Ladomerská Vieska – zrušené

Kremnické Bane – Lovčica-Trubín 0:4 (0:1)
Góly: M. Fabian 2×, Ľ. Janek, M. Vrtík (11 m)

Domáce mužstvo napriek veľkej bojovnosti na hostí z Lovčice nestačilo. Súper bol lepší vo všetkých herných ukazovateloch vrátane gólov a zaslúžene vyhral.

Krahule – Šašovské Podhradie 5:2 (2:2)
Góly: M. Králik 2×, F. Hirschner 2×, B. Kapusta – M. Mekíš, J. Danko

Začiatok zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorí sa zásluhou M. Králika ujali vedenia. Hosťom sa však podarilo gólmi M. Mekíša a J. Danka výsledok otočiť vo svoj prospech. Do polčasu však Krahule ešte vyrovnali, keď sa druhýkrát presadil M. Králik. V druhom polčase už ale dominovali domáci, ktorí nastrieľali hosťom 3 góly a zaslúžene vyhrali v pomere 5:2.

Ihráč – Trnava Hora 5:2 (3:1)
Góly: Ľ. Matuška 3×, M. Ivan, M. Gajdoš – D. Karvaš, M. Švihorík

Kopernica – Nevoľné 3:4 (0:1)
Góly: M. Ďurian, V. Hodruský, M. Matuška (11 m) – P. Baláž 3× (raz 11 m), T. Heriban

V Kopernici sa odohral zápas plný zvratov. V zápase najskôr viedli hostia, ktorý si tesný náskok postrážili až do konca prvého polčasu. V druhom polčase však domáci dvomi gólmi zápas otočili vo svoj prospech. Hostia sa však nevzdávali a do konca zápasu víťazstvo predsa len priklonili na svoju stranu. O tesnú výhru hostí sa výrazne pričinil 3-gólový P. Baláž.

Pitelová – Hronská Dúbrava 6:2 (2:1)
Góly: T. Ponický 4×, R. Mališ, A. Paučo (11 m) – Z. Bezdeda 2×

Domáci začali zle a už v 5. minúte inkasovali gól. Do konca polčasu ale zvýšili aktivitu a výsledok otočili na 2:1. V druhom polčase už dominovali domáci a zaslúžene vyhrali, pričom 4 presné zásahy si pripísal T. Ponický.

Stará Kremnička – Jastrabá 6:1 (1:0)
Góly: R. Pobežka 3×, M. Mecele, F. Mezei, M. Palenčár – J. Janúch (11 m)

Domáci začali zápas v dobrom tempe a už v 4. minúte otvoril skóre hlavou M. Mecele. V 27. minúte mohli ísť domáci do dvoj-gólového vedenia, ale M. Paller zahodil pokutový kop. V 36. minúte kapitán hostí P. Barboriak fauloval prenikajúceho Osvalda a rozhodca ho poslal predčasne pod sprchy. Druhý polčas začali lepšie hostia, keď v 47. minúte fauloval Š. Francz J. Janúcha, ktorý vyrovnal z nariadeného pokutového kopu. Od tohto momentu sa však domáci naštartovali a oslabenému súperovi nedali do konca zápasu žiadnu šancu. Postupne nastrieľali 5 gólov, R. Pobežka si strelil hat-trick a domáci jasne vyhrali v pomere 6:1.

10. kolo – 20. 10. o 14.00 h:

Banská Štiavnica B – Horné Hámre 2:0 (1:0)
Góly: P. Hanzlík, M. Čiliak

V Banskej Štiavnici sa odohral zápas dobrej úrovne, v ktorom si niekoľko šancí vytvorili aj hostia, ale domáci boli lepší a zaslúžene vyhrali gólmi P. Hanzlíka a M. Čiliaka.

Góly: J. Benko – R. Blahút 2×, J. Vankovic

Domáci podali v jesennej časti sezóny jeden z tých lepších výkonov. Po náročnom výkone proti lídrovi súťaže nakoniec prehrali hlavne vlastnými chybami v pomere 1:3, keď všetky góly padli až v druhom polčase.

1. Prenčov 10 9 0 1 33:16 27
2. Vyhne 10 7 3 0 32:7 24
3. Bzenica 10 7 2 1 39:11 23
4. Dolná Trnávka 10 6 1 3 41:21 19
5. Banská Štiavnica 10 6 3 1 39:18 21
6. Horné Hámre 10 4 0 6 17:16 12
7. Banská Belá 10 5 0 5 27:20 15
8. Malá Lehota 10 4 0 6 24:30 12