Monika Földešiová Rôzne

Klesajú im úroky

Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., od 1. apríla 2010 zaradila do svojej ponuky úver so záložným právom na nehnuteľnosť so zvýhodnenou úrokovou sadzbou len 1,99 % ročne.

„Hospodárska kríza nedoľahla iba na ekonomiku domácností, ale ovplyvnila aj vývin na trhu s realitami. Ľudia sú oveľa zodpovednejší pri nakladaní s úsporami, najmä vo financovaní nového bývania prostredníctvom úveru. Investičné plány do nehnuteľností sprevádza snaha počkať na čo najvýhodnejšiu príležitosť a na čo najlacnejšie peniaze. Preto teraz dávame klientom možnosť, ak uvažujú o kúpe alebo rekonštrukcii svojho bývania, využiť úver s jedinečnou úrokovou sadzbou iba 1,99 % ročne,“ hovorí predseda predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne, a. s., Ing. Imrich Béreš.

Zvýhodnená úroková sadzba platí pre všetky žiadosti podané od 1. apríla do 31. júla 2010. Garantovaná je do konca tohto kalendárneho roka. Potom sa zmení na úrokovú sadzbu platnú v čase podania žiadosti o úver. „Takže čím skôr klient požiada o úver v Prvej stavebnej sporiteľni, a. s., tým väčšiu výhodu získa z mimoriadne nízkej úrokovej sadzby,“ konštatuje Ing. Imrich Béreš.

Úver so zvýhodnenou úrokovou sadzbou je určený pre fyzické aj právnické osoby. Maximálna výška tohto úveru so záložným právom na nehnuteľnosť je pre fyzickú osobu 170 tisíc €. Pre manželov resp. partnerov poskytuje PSS, a. s., na financovanie jednej nehnuteľnosti dvojnásobok, teda 340 tisíc €. Zvýhodnená úroková sadzba platí aj pre vybranú skupinu právnických osôb (spoločenstvá vlastníkov bytov, správcovia bytových domov a bytové družstvá). V ich prípade je výška úveru bez obmedzenia.

Klienti Prvej stavebnej sporiteľne, a. s., ktorí sa rozhodli uzatvoriť zmluvu o stavebnom sporení a požiadať o úver so zvýhodnenou sadzbou, zhodnocujú zároveň svoje vklady na účte stavebného sporenia 2%-ným ročným úrokom a získavajú aj štátnu prémiu 12,5 % z ročných vkladov, maximálne 66,39 € ročne. Zmluvu o stavebnom sporení môže mať každý člen rodiny a každý má nárok aj na štátnu prémiu.

Zdroj: PSS, a.s.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM