Martin Károly Krimi

Ivan (18) si zavaril: Na schodoch bytovky sexoval s 13-ročnou žiačkou

Láska mladíka a trinásťročnej dievčiny vyvrcholila sexom na schodoch domu jej rodičov. Chlapec pritom rodičom sľúbil, že nebude mať so žiačkou základnej školy v Žarnovici pohlavný styk. Otec mladého Róma zažaloval. Krajský súd potvrdil pre 18-ročného Ivana podmienečný trest.

Ilustračný obrázok k článku Ivan (18) si zavaril: Na schodoch bytovky sexoval s 13-ročnou žiačkou
Foto: Eva Viestová

Trest jeden a pol roka odňatia slobody podmienečne za zločin sexuálneho zneužívania potvrdil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 18-ročného Ivana zo Župkova v okrese Žarnovica. Tínedžer mal v júni 2011 pohlavný styk s vtedy iba 13-ročnou žiačkou Základnej školy v Žarnovici.

Romantickú lásku pokazil sex

Ivan, v tom čase žiak strednej školy v Žarnovici, a dievčina sa zoznámili v roku 2010. Vodili sa za ruky, bozkávali sa, mailom si vyznávali lásku, chodili na prechádzky a boli sa aj korčuľovať. Keď sa matka školáčky v januári 2011 dozvedela, že dcéra chodí s mladým Rómom, bola šokovaná a požadovala, aby sa rozišli. Tínedžerka to aj akceptovala, ale asi po dvoch týždňoch sa opäť dali dokopy.

Hoci Ivan rodičom dievčiny sľúbil, že ju nebude nahovárať na sex, vzťah vyvrcholil pohlavným stykom. Stalo sa tak koncom mája 2011 na zadnom schodišti bytovky, v ktorom žiačka bývala. Otec dievčaťa sa to dozvedel a podal trestné oznámenie.

Rozsudok dal za pravdu nahnevanému otcovi

Podľa rozsudku Ivan svojím konaním spáchal zločin sexuálneho zneužívania voči maloletej ako chránenej osobe. Okresný súd v Žiari nad Hronom mu za to ako mladistvému uložil trest jeden a pol roka odňatia slobody podmienečne s odkladom výkonu trestu na skúšobnú dobu dva roky.

Mladík sa voči rozsudku odvolal s tým, že s dievčaťom nemal pohlavný styk a prípad označil za akúsi pomstu dievčaťa a jej rodičov. Jeho obhajca pred odvolacím senátom poukázal na rozporné výpovede svedkov a žiadal klienta oslobodiť, alebo vrátiť prvostupňovému súdu na doplnenie dokazovania.

Krajský súd však vinu mladého Ivana označil za preukázanú a odvolanie zamietol. Verdikt prvostupňového súdu je podľa odvolacieho senátu správny a trest primeraný. Rozhodnutie odvolacieho súdu je právoplatné.

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM