Správy

Hodruša-Hámre: Testovanie Rómov potvrdilo dva prípady nákazy novým koronavírusom

Testovanie v obci, kde žijú približne dve stovky Rómov, prebehlo na obecnom ihrisku. Dva testy boli pozitívne.

Ilustračný obrázok k článku Hodruša-Hámre: Testovanie Rómov potvrdilo dva prípady nákazy novým koronavírusom
Zdroj: TASR

Tohtotýždňové testovanie Rómov v obci Hodruša-Hámre v okrese Žarnovica potvrdilo dva prípady nákazy novým koronavírusom. Informoval o tom starosta Jozef Uram. Ide o prvé potvrdené prípady ochorenia COVID-19 v Žarnovickom okrese.

O prvých prípadoch v Žarnovickom okrese sme vás informovali TU.

Uram priblížil, že testovanie obyvateľov miestnej marginalizovanej rómskej komunity sa uskutočnilo v pondelok (20. 4.). Celkovo bolo podľa jeho slov otestovaných 39 ľudí. ,,V dedine máme približne 200 Rómov. Testovaní boli Rómovia z celej obce, z každej rodiny po jednom členovi," priblížil.

Testovanie sa podľa jeho slov konalo na obecnom ihrisku bez akýchkoľvek problémov, obyvatelia spolupracovali a boli mu naklonení. Výsledky testov potvrdili nákazu u jedného muža a ženy. Podľa starostu nemali žiadne príznaky a ani cestovateľskú anamnézu.

Následne na to zasadol krízový štáb obce v spolupráci so zástupcami hygieny a ďalších, ktorý prijal potrebné opatrenia. ,,Ľudia, ktorí prichádzali do kontaktu s nakazenými, ostali v karanténe," poznamenal Uram.

Pripomenul, že v obci realizovali bezpečnostné opatrenia už od začiatku vypuknutia pandémie. Dennodenne v spolupráci s dobrovoľným hasičským zborom dezinfikujú verejné priestranstvá.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiaru a okolia a sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte Facebook Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM